Jõukaksaamiseks on vaja teenida vähemalt 2000 brutoeurot kuus. (Õhtuleht)

Ametlikel andmetel elame käsiloleval ajal paremini kui kunagi varem.

Palgad on suurenenud nii avalikus kui ka erasektoris, tööpuudus kahaneb. Keskmine brutopalk kasvas esimeses kvartalis aastatagusega võrreldes 7,7 protsenti 1242 euroni. Palgatõusu toetasid alampalga tõus ja preemiad. Aastaga on palgatöötajate reaalne ostujõud tõusnud ligi 10 protsenti. Nii kiiret ostujõu kasvu nähti meie mail viimati viimase majandusbuumi ajal.

Esimese kvartali häid uudiseid tuli sel nädalal nagu küllusesarvest. Edastati isegi selline uudis: kui palju peab inimene teenima, et pääseda meil siin Eestis 10 protsendi rikkamate inimeste sekka. Tallinnas ja Harjumaal on selleks palgaks 2250 eurot, Eesti keskmine enam kui 2000 eurot ehk keskmisel palgal jääb rikkusest puudu igas kuus ligi 760 eurot ehk poolteist miinimumpalka.

Kogu selle ilu juures peab nentima, et numbrites väljendatav edu pole majapidamistesse tarbimispillerkaari toonud: jaekaubandus on esimeses kvartalis kasvanud aastatagusega võrreldes vaid protsendi. Ja kokkuhoidlikud inimesed teevad targalt. Sissetulekud ei saa pikemat aega kasvada kiiremini majanduskasvust, mis oli esimeses kvartalis mõõdukas 3,7 protsenti. Eesti Pank igatahes juba hoiatab, et meil napib kasvureservi ja seega kiire kasvu võimalusi. Muidu aga on Eesti praegu päris hea koht, kus elada. Numbrite järgi vähemalt.

Jaga artiklit

1 kommentaar

S
suhtelisus  /   09:35, 4. juuni 2018
ja algandmete usaldusväärsus koos soovmõtlemisega. Kellel on ja kellel pole, mille-kelle abil ja/või tõttu. Ent otsused tehakse väidetavate andmete alusel pikaajaliselt mõjutama. Paljud regulatsioonid stiilis "nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik" - vajalikkus kellegi huvides ja aktiivselt valimiste eel. Aga pärast...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis