Eesti uudised

Ka suitsetamine on metsas keelatud!

Metsas on lõkke tegemine keelatud isegi RMK puhkealadel (19)

Kristel Veerus, Maarit Stepanov, 31. mai 2018, 15:18
Tänasest on metsas tule tegemine keelatudFoto: Stanislav Moshkov
Alates tänasest, 31. maist 2018 hakkab kehtima kogu Eesti Vabariigi territooriumil suure tuleohuga aeg. Kuiva ja kuuma ilma tõttu on keelatud nii suitsetamine kui ka lõkete tegemine, seda isegi riigimetsa majandamise keskuse (RMK) puhkealadel.

Suure tuleohuga aeg tähendab, et looduses on kõrge temperatuuri ja sademete puudumise tõttu äärmiselt suur tuleoht ning igasugune tuletegemine võib tekitada tulekahju ohu või põhjustada tulekahju metsas või maastikul.

Samal teemal

Inimeste jaoks seab suure tuleohuga aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. "Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas," sõnas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Päästeametile tähendab suure tuleohuga aeg kõrgendatud tähelepanu pööramist inimeste käitumisele looduses ringi liikudes ja toimetades.

Viimastel aastatel on päästeameti võimekus tänu Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamisele oluliselt kasvanud. Päästeametil on uued põhiautod, paakautod ja konteinerautod. "Hetkel on päästeameti kasutuses neli drooni, mis annavad meile maastikupõlengute korral kiire ülevaate põlengu ulatusest ja võimaldavad teha kiiremaid ning efektiivsemaid otsuseid tööde alustamiseks," ütles päästeameti päästetöö osakonna juhataja Martin Lambing. Lambingu sõnul tuleks tulevikus aga droonide olemasolu ja spetsiifikat veelgi laiendada, et hõlpsamini luuret teostada ja tulekoldeid avastada. 

TuleohukaartFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju on kergem ennetada kui seda hiljem kustutada. Looduses tuleks liikuda ja käituda hoolivalt. Päästeamet palub mootorsõidukiga looduses sõitmist vältida, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Sellise mõtlematu tegevuse tagajärg haarab suure hulga päästeressursist ning võib oluliselt halvendada ülejäänud päästeteenuste kättesaadavust elanikkonnale.

Käitumisjuhised metsa- ja maastikutulekahju korral leiad päästeameti kodulehelt.

GRILLIDA EI TOHI: Suure tuleohu tõttu ei tohi metsas isegi suitsetada, rääkimata grillimisest või lõkke tegemisest.Foto: TIINA KÕRTSINI

Puhkealadele pannakse hoiatavad sildid

"RMK teavitab inimesi kehtestatud keelust sotsiaalmeedias ja alustab alates tänasest puhke- ja kaitsealadel lõkkeasemete juurde vastavasisuliste keelumärkide paigaldamist," lisas Rammo.

Et inimesed metsas lõket ei teeks, hoiavad silma peal loodusvahid, kes tegelevad igapäevaselt puhkeobjektide hooldamisega. Rammo sõnul juhivad nad vajadusel võimalikele ohtudele tähelepanu ja jagavad selgitusi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee