Eesti uudised

Hiiumaal tuleb tasuta bussitransport (12)

Toimetas Silja Ratt, 30. mai 2018, 21:28
ReisibussFoto: Martin Ahven
Hiiumaa vallavolikogu otsustas kolmapäevasel istungil teha maanteeametile ettepaneku kehtestada Hiiu maakonna avaliku liiniveo lepingute alusel toimuvatele bussiliinidele piletihind väärtuses 0 eurot.

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et otsus on tehtud teadmises, et 0-euro piletihinna korral on riik andnud lubaduse doteerida maakonnasisest bussitransporti sihtotstarbeliselt ja jätkusuutlikult põhimõttel, et olemasolev liinikilomeetrite arv ei vähene ja toimub ka liinivõrgu areng.

Hiiumaal on riigidotatsiooniga seotud kolm transpordiliiki: bussi-, lennuki- ja parvlaevaühendus. “Neist eluliselt olulisemaks on nii hiidlaste kui Hiiumaa majanduse jaoks kindlasti parvlaevaühendus,” rõhutas Viidik. “Seetõttu on väga oluline, et kohaliku bussitranspordi lisarahastuse kõrval toetaks riik jätkuvalt ka parvlaevaliiklust nõnda, et oleks tagatud nii aastaringne liinigraafiku tihedus ja pileti hind ei tõuseks.”

Samal teemal

11. juuni 2018, 21:10
Graafikut ennetanud bussifirma kaebas maanteeameti kohtusse
10. mai 2018, 21:45
TULE TAEVAS APPI: Tallinn läheb autodest lõhki! Ummikud lämmatavad linna!
10. mai 2018, 14:15
Harjumaa omavalitsused: tasuta bussisõit mõjub rongiliiklusele halvasti
30. aprill 2018, 12:48
Tasuta ühistransporti ei tule: keskused otsustavad piletihinna, minister määras piiri

12 KOMMENTAARI

v
Vot 31. mai 2018, 17:00
praamiliiklus oleks üks väheseid, mille tasutaks tegemisel ka ideelises plaanis mingit jumet oleks. Muidugi ei vaidle vastu, et teostus keeruline, kogu see järjekorramajandus jne. ja summad ilmselt ka suuremad.
m
Moderaator korjas ära. 31. mai 2018, 10:04
Ilmselt tohib valitsuse otsustele vaid halleluujat laulda, mitte aga kriitkat teha ja kitsaskohti näidata. Näiteks seda, et tasuta sõitjate kontingent...
(loe edasi)
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee