Maailm

120 000 POLIITVANGI: Kim Jong-un valitseb Põhja-Koread karmi käega (11)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. mai 2018 17:30
Põhja-Korea liider Kim Jong-un.Foto: AFP/Scanpix
Põhja-Koreas on umbes 80 000–120 000 poliitvangi, selgub USA välisministeeriumi värskest aruandest. Osa nendest vahistati usulistel motiividel. Aruandes rõhutatakse, et Põhja-Korea vangilaagrites on kohutavad tingimused. Seal olid veel hiljuti vangis kolm USA kodanikku, kuid nad lasti Kim Jong-uni ja Donald Trumpi kohtumise ootuses kolm nädalat tagasi hea tahte märgina vabaks.  

USA Luure Keskagentuuri (CIA) värskes raportis märgitakse, et Põhja-Korea ei kavatse lähiajal tuumarelvast loobuda, küll aga on valmis avama pealinnas Pyongyangis burgerirestoranid. 

USA ja Põhja-Korea jätkavad siiski ettevalmistusi Donald Trumpi ja Kim Jong-uni kohtumiseks, mis on 12. juunil Singapuris. Donald Trump teatas 24. mail Kim Jong-unile saadetud kirjas, et ameeriklased tühistavad kokkusaamise, kuid andis juba järgmisel päeval teada, et see võib siiski toimuda.

USA president soovib, et Põhja-Korea loobuks tuumarelvaprogrammist ja hävitaks kõik tuumapommid. Ekspertide arvates kulub selleks kuni 15 aastat.  

Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders teatas teisipäeval, et ettevalmistused Donald Trumpi ja Kim Jong-uni kokkusaamiseks sujuvad hästi, kuid välistatud pole seegi, et kohtutakse hiljem.

Põhja-Korea ametlik uudisteagentuur KCNA andis kolmapäeval teada, et Venemaa välisminister Sergei Lavrov saabub juba neljapäeval Pyongyangi.   

Samal teemal

07.06.2018
SURMAHIRM: Kim Jong-un kardab, et ta tapetakse Singapuris toimuva tippkohtumise ajal
04.06.2018
FOTOUUDIS | Vene telekanal manas morni Kimi näole õnnelikuma ilme
01.06.2018
IKKAGI TOIMUB: Trump teatas, et kohtub siiski Kimiga
01.06.2018
Põhja-Korea kindral saabus Valgesse Majja kirja üle andma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee