Eesti uudised

Mupo soovitus: märgistage oma jalgratas ja muretsege korralik rattalukk (8)

Ohtuleht.ee, 30. mai 2018 13:05
Foto: Turvakaamera salvestuse kuvatõmmis
Kui 23. mai õhtul leidis linnavalitsuse ees üle kahe aasta seisnud jalgrattasaaga õnneliku lõpu – omanik viis ratta kella poole kümne paiku õhtul ära -  siis 24. mai südapäeval tuli linnavalitsuse juurde jalgrattale järele veel üks mees. Sedakord paraku võõrale.

Vabaduse väljak 7 hoones töötav naine, hakates õhtul koju minema, leidis eest tühja koha piirdeaia juures, kuhu ta ratta oli lukustatult jätnud. Õnneks on hoonele kinnitatud kaamerad, mis salvestavad selle lähiümbrust. Ta pöördus abi saamiseks mupo valveametniku poole, kes leidiski turvakaamera salvestises varguse episoodi. Video edastati koheselt politseile, kes tundis mehes ära juba varasemast teada-tuntud pikanäpumehe. Eile kutsuti jalgrattaomanik politseisse oma liiklusvahendit tuvastama. Tänu sellele, et omanik oli rattale kirjutanud oma nime, sai ratta kuuluvus ka tõestatud.

Mupo soovitus kõigile jalgrattaga liiklejatele: märgistage oma ratas esmapilgul mitte nähtavas  kohas – kirjutage sinna oma nimi, kinnitage i-märgis. Palju on juhuseid, kus inimesel ei ole alles dokumente, mis aitaksid tal ratta kuuluvust tõestada raaminumbri järgi. Mõelda tasuks ka tugeva rattaluku peale, mida ei oleks kerge läbi lõigata. Nagu piltide parempoolsest servast näha – mees varastab ratta vaid loetud sekunditega.

Mupo tänab politseid kiire ja tõhusa töö eest. 

Samal teemal

28.05.2018
Pikanäpumehed viisid trepikojast Andri Maimetsa lukustatud jalgratta
26.05.2018
Lõpuks ometi! Kaks aastat Tallinna linnavalitsuse ees seisnud jalgratas viidi minema