Eesti uudised

Taxify väärtus kasvas miljardi dollarini (5)

Toimetas Triinu Laan, 30. mai 2018 09:01
Foto: Robin Roots
Eestlaste loodud Euroopa juhtiv transpordiplatvorm Taxify kaasas 175 miljonit dollarit, juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler. Tehinguga kasvas Taxify väärtus miljardi dollarini.

Investeerimisringis osales ka Taxify strateegiline partner Hiina sõidujagamisettevõte Didi. Uute investoritena lisandusid Euroopa kasvuettevõtetele keskendunud riskikapitali fond Korelya Capital, Eesti riskikapitalifond United Angels ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Taxify juhatusse hakkab kuuluma ka Daimleri esindaja.

Samal teemal

Taxify kaasasutaja ja tegevjuhi Markus Villigi sõnul suunab ettevõte investeeringu tehnoloogilistesse arendustesse ning laienemisse eeskätt Euroopa ja Aafrika turgudel. 

“Daimleri mobiilsete teenuste kasutajaid on täna üle maailma 22 miljonit, seda nii sõidujagamise kui kombineeritud transpordi valdkonnas. Taxify täiendab kiiresti kasvava ja globaalse ambitsiooniga sõidujagamisplatvormina suurepäraselt meie olemasolevat ja kasvavat mobiilsusteenuste partnerite võrgustikku,” ütles Daimleri mobiilsete ja finantsteenuste juht Jörg Lamparter. 

Taxify asutas 2013. aastal toona 19-aastane Markus Villig. Täna on Taxify kõige kiiremini kasvav sõidujagamisplatvorm maailmas, millel on üle 10 miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis.

Daimler AG on kasvanud välja ettevõttest Benz & Cie, mis asutati 1883. aastal Karl Benzi poolt.  Daimlerile kuulub sõidujagamisäpp MyTaxi ning osalus Prantsusmaa sõidujagamisäpis Chauffeur-Privé ja Lähis-Ida äpis Careem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee