Eesti uudised

FOTOD | Kristiina Ehin andis uuele piirivalvekaatrile nimeks Pikne (7)

Ohtuleht.ee, 29. mai 2018 22:59
PIKNE: Uue piirivalvekaatri nime Pikne mõtles välja Tallinna kordoni vanempiirivalvur. Kaatri ristiemaks sai luuletaja ja laulja Kristiina Ehin.Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei- ja piirivalveamet ristis teisipäeval Tallinnas uue kaatri, mis sai nimeks Pikne. Ilmastikunähtuse järgi kaatrile nime panek jätkab piirilaevade ja kaatrite nimede traditsiooni. Aluse ristiema on luuletaja ja laulja Kristiina Ehin.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) andis teada, et sai kaks uhiuut kaatrit. Mõlemad kaatrid on 17 meetrit pikad, 4,67 meetrit laiad ja meetrise süvisega. Nende maksimaalne kiirus on 40 sõlme (74 km/h). Kaatritel asuva vesiskuutriga saavad piirivalvurid liikuda merel, madalas vees, kivisel rannikul ja kohtades, kuhu teistel veesõidukitel ligipääs puudub. Kaatrid valmisid Saaremaal Baltic Workboats ASi laevatehases ning need anti PPA-le üle 30. aprillil.

PPA laevastiku juht Kaupo Läänerand sõnas, et uued kaatrid on merekindlamad, kiired ning varustatud tööks vajaliku tehnikaga. „Uued kaatrid on hea manööverdusvõimega, mis annab meile võimaluse neid paremini juhtida ning madalasse vette sõitmiseks on kaatril peal vesiskuuter. Lisaks on kaatrid varustatud nüüdisaegsete navigatsiooniseadmetega,” lausus Läänerand. „Nüüdseks on meeskondadel koolitused läbitud ja piirivalvurid kaatritega sina peale saamas.“

Pikset ja Udriat kasutatakse eelkõige riigipiiri valvamisel ja selle käigus tekkivate merepäästesündmuste lahendamisel. „Piiri valvamine toimub iga päev ja iga ilmaga, uute kaatritega saame patrullida ka raskete ilmastikutingimuste korral,“ lisas Läänerand.

Eile ristitud kaatri nime Pikne mõtles välja Tallinna kordoni vanempiirivalvur.

Ida prefektuuri vetes patrullima hakkav Udria ristitakse kolmapäeval Narva-Jõesuus. Nime Udria pakkus aga välja Narva kordoni juht Raivo Metsma, viidates Udria küla ajaloolisele tähtsusele piirkonnas ja Utria dessandile. Aluse ristiema on Narva eesti gümnaasiumi õpetaja, põline Ida-Virumaa elanik Tiiu Assafrei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee