KIRJAND (MATI HIIS)

Kuigi eelmisel nädalal jäi avalikkuses kõlama, et haridus- ja teadusministeeriumil soovib põhikooli lõpueksamid kaotada, ei ole sellist otsust veel vastu võetud ja ministeerium alles analüüsib, kuidas praegu eesmärke mittetäitvat korraldust uuendada.

Eelmisel nädalal harisdusminister Mailis Repsi kokku kutsutud ümarlaud, kus erinevad osalised lastevanemate liidust, õpetajate liidust, õpilasesinduste liikmete hulgas ja mujalt küsimust arutasid, oli haridus- ja teaduministeeriumi teatel üks etapp eksamisüsteemi uuendamise protsessis. Ministeeriumi kommunikatsiooniosalkonna juhataja Tarmo Kurmi sõnul olid kõik osalised üldiselt ühel meelel, et praegune põhikooli lõpueksamite korraldamise kord ei täida oma eesmärke ja nõuab uuendamist, kirjutab Delfi.

Haridusministeeriumi välishindamise osakonna juhataja Kristin Hollo, et praegune eksamisüsteem ei tekita lastes õpihimu, pigem sunnib see õpetajaid lapsi eksamiks drillima, mis põhjustab kõigile lisastressi. Ministeerium üritab aasta lõpuks põhikooli lõpueksami süsteemi osas riigikogule muudatused esitada.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Jaga artiklit

11 kommentaari

N
Nii  /   03:54, 29. aug 2018
Kui eksamid jäävad siis tuleb ära kaotada igasugused IÕK, ATK, HEV jne õpilased. KOHE KAOTADA. Sest nemad ei ole sellise asja jaoks ettevalmistatud. Nad saavad lisa aega, nende individuaalsust arvestatakse, neid aidatakse ja tugitakse. Ja siis korraga, kui on lõpueksami aeg, on nende eripärad kadunud. Nad peavad olema kõigiga võrdsed. Ei ole loogiline. Nii, et siin saab tulla ainult üks või teine otsus. Kas ühtne eksam või tugisüsteemide ja diagnoositud õpilaste kaotamine. Saab näha mida riigikogu julgeb otsustada. Lihtsam on eksam jätta ja igasugused Rajaleidjad, eripedagoogid, väikeklassid, tugisüsteemid kaotada. Riigikogu taastab lihtsalt nõukaaja, kus kõik olid võrdsed. Taastage ka abikoolid, saaks sildi lapsele külge, oled l0ll.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis