Eesti uudised

Sularaha maapoest: süsteem töötab, kuid kindlasti pead midagi ostma (16)

Asso Ladva, 29. mai 2018 22:42
MAAKOHAS VAJALIK: Rebase A ja O kaupluse kassapidaja Valve (vasakul) sõnul läheb sularaha poest saamise võimalust maainimesele ikka vaja.Foto: Aldo Luud
„Ma andsin juba ühele kliendile sularaha, süsteem juba töötab,“ teatab Tartumaal Vana-Kuuste lähedal Rebase A ja O kaupluse müüja Valve rõõmsalt, kui ta kuuleb kunde palvet võtta välja sularaha. „Aga te peate ka midagi ostma, kaupluse kassat ei tohi ära unustada.“

Teisipäevast alates saab Coopi poodidest võtta sularaha. Süsteem on lihtne: vaja on osta vähemalt ühe euro eest kaupa – näiteks 1,05 eurot maksev pähklipakk – öelda kassapidajale sularaha väljavõtmise soov, siis sisestada pangakaart masinasse ja ongi kümnekas koos pähklipakiga käes. „Siin on ikka seda teenust vaja, kellel linna asja ei ole, saab sularaha meie juurest,“ räägib Valve ja tõelise kauplejana veenab ajakirjanikku võtma ka Coopi kliendikaarti.

Coop Panga ja Swedbanki klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, teiste pankade klientidel lisandub ka teenustasu.

Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand märkis, et sularaha väljamakseteenus loodi lähtuvalt Coopi missioonist: hoida elu igas Eestimaa nurgas. „Suuremad pangad on viimastel aastatel oma sularahaautomaatide arvu väiksemates asulates pidevalt vähendanud,“ andis Vihand mõista, et teenus oli tarvis lihtsalt maast üles korjata.

Coopi uut teenust kiitis ka Eesti Panga president Ardo Hansson, kellele riigikogu saadikud esitasid neli aastat tagasi arupärimise selle kohta, kuidas tagada sularaha kättesaadavus maapiirkondades. Juba toona pakkus Hansson välja poodidest sularaha väljavõtmise teenuse.

Samal teemal

09.09.2018
Pangad plaanivad luua ühtse sularahaautomaatide võrgu