Maailm

HÄBIVÄÄRNE: Vene sotsiaalmeedias mõnitatakse Julia Skripali (17)

Aadu Hiietamm, 29. mai 2018, 17:30
HÄBIVÄÄRNE: Vene sotsiaalmeedias ringleb Julia Skripali mõnitav libareklaam. Twitter
Vene endine topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar Julia tulid 4. märtsil Inglismaal Salisburys korraldatud keemiarünnakust imekombel eluga välja. Neid ravinud arstid ei uskunud seda, vahendab BBC. Venemaa netikommentaatorid seavad seevastu mürgitamise kahtluse alla.

Tänu õigele ravile juhtus ime ning Julia Skripal pääses haiglast välja 9. aprillil ja tema isa Sergei Skripal 18. mail. Mõlemad viibivad praegu salastatud kohas Briti võimude kaitse all. 

Samal teemal

Julia luges agentuuri Reuters vahendusel eelmisel nädalal ette avalduse, milles kinnitas, et paranemine on aeglane ja äärmiselt valulik. Ta kandis kaamera ette astudes helesinist suvekleiti. Tema kõril oli arm, mis kinnitab, et mingil ajal toimus hingamine kõrisse tehtud ava kaudu.

Vene võimud eesotsas president Vladimir Putini ja välisminister Sergei Lavroviga eitavad kategooriliselt, et mürgitamise taga on Venemaa ja kasutatud mürk Novitšok.

Putini ja Lavroviga sama meelt on ka osa netikommentaatoreid. Sotsiaalvõrgustikes Twitter, Facebook ja VKontakte levitatakse viimastel päevadel Julia mõnitamiseks fiktiivset reklaami. Sellel näeb kaht temast tehtud fotot – üks enne ja teine pärast mürgitamist. Piltide juures on kreemitops kirjaga Novichok ja tekst „Just Believe! The magic of Novichok“ (“Lihtsalt usu! Novitšoki maagia“). 

Kuna Julia näeb hilisemal fotol välja kenam kui esimesel, soovivad reklaami koostajad seega pöörata mürgitamisloo farsiks ja näidata, et seda pole toimunudki.

Lääneriikide ekspertide meelest on Kremli-meelsete netikommentaatorite levitav libareklaam maitsetu ja mõnitav.       

17 KOMMENTAARI

v
30. mai 2018, 20:08
võõras mure.
M
!!! 30. mai 2018, 15:17
Mõnitajad on ilmselt Kremli palgalised trolloid. Ja mõni kõrge Kremli tegelane on arvatavasti juba andnud oma teadusinstituutidele käsu välja töötada uus ning kindlam mürk.
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee