Last rünnanud koer ja tema omanikFoto: Tallinna munitsipaalpolitsei amet
Ohtuleht.ee 29. mai 2018 15:24
Esmaspäeva õhtul kella kuue paiku sai Tallinna munitsipaalpolitseiameti patrull väljakutse Kalevipoja tänavale, kus 12 aastat vana koer ründas 9aastast poissi.

Koera omanik oli juhtunust jahmunud. Tema sõnul on tegemist 12 aastat vana ja rahuliku koeraga, kes pole seni kellegi suhtes agressiivsust üles näidanud. Ründte toimumise ajal oli koer jalutusrihma otsas. Samuti olid talle tehtud kõik vajalikud vaktsineerimised ja koeral oli lisaks ka kehtiv europass.

Munitsipaalpolitsei ameti avalike suhete spetsialisti Meeli Hundi sõnul võis koera ilmselt häirida mõni ootamatu liigutus, heli või lõhn, mistõttu ta väikest poissi ka ootamatult ründas.  

"Patrulli saabumise hetkel oli koer rahulik ja peitis end perenaise selja taha, kes oli koerale karistuseks koonule kinnitanud suukorvi. Omanik ei eitanud juhtunut ning lubas edaspidi koerale jalutamise ajaks alati suukorvi pähe panna," lisas Hunt.

"Kannatanud poisi ema on ise arst ning arvas, et pärast kiirabipoolset esmast ülevaatust poiss rohkem arstiabi ei vaja. Pere soov oli, et koeraomanik oleks edaspidi ettevaatlikum ja mõistaks, et taoliste juhtumite korral kaasnevad tal tulevikus rahalised kohustused kannatanu meditsiinilise abi ja medikamentide eest."

Olukord lahenes rahumeelselt. Kannatanud poisi ema menetluse alustamiseks avaldust ei teinud.

Hundi sõnul paneb munitsipaalpolitsei koeraomanikele südamele, et kui nende lemmik on üles näidanud väiksemaidki agressiivsusilminguid, on jalutuskäigule minnes soovitatav panna koerale peale suukorv. "Ka kõige leebem lemmik võib käituda ootamatult," ütleb Hunt.