Eesti uudised

VAATA OTSE | Riigikogus arutatakse maakondliku ühistranspordi piletite hinnastamist (51)

Ohtuleht.ee, 29. mai 2018, 14:02
Foto: Erik Peinar / Riigikogu kantselei
Riigikogu maaelu- ja majanduskomisjon peavad täna avaliku ühisistungi, et saada ülevaade maakondliku ühistranspordi olukorrast ning omavalitsuste valmisolekust rakendada majandus- ja taristuministri piletihinna määrust.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester ütles, et oluline on kvaliteetset ühistransporditeenust tugevdada. „Eesmärk peaks olema pileti hinna erinevusi ühtlustada, taristu välja ehitada ja liinivõrku korrastada,“ rääkis esimees. „Ühistranspordikeskused ja omavalitsused vajavad selleks rohkem võimalusi ja otsustusvabadust,“ toonitas Sester.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on oluline tegutseda mõistlikult ja otstarbekalt, vaadata reisijate vedu tervikuna ning lahendada probleeme sammhaaval. „Tuleb tegeleda liinivõrgu parandamise ja lisaliinide avamisega. Samuti peame üle vaatama tulumaksuseaduse, et vabastada ettevõtted töötaja tööle ja koju viiva ühissõiduki piletite kulude hüvitamise erisoodustusena maksustamisest,“ lausus Kokk.

Istungile on kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Maanteeameti, ühistranspordikeskuste, Autoettevõtete Liidu, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ning Raplamaa Omavalitsuste Liidu esindajad.

51 KOMMENTAARI

a
aja raiskamine 30. mai 2018, 10:35
Valitsus tõstku pensioni 100.- ja kõik oleks rahul.Nüüd nad istuvad ja peava oma mõttetuid koosolekuid ja raiskavad aega ja raha.Nagu muud targemat te...
(loe edasi)
n
nublu 30. mai 2018, 09:17
Nüüd nad said Valitsusse suurte rahade juurde ja mis nad nüüdteevad.Keskerakond hoiab sama liini nagu varem,lubab ,lubab,lubab kõike tasuta.Mis on puh...
(loe edasi)
Loe kõiki (51)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee