Eesti uudised

Yana Toom Euroopa Parlamendis: kuivõrd aus on meiega Facebook?  (6)

Toimetas Kristel Veerus, 29. mai 2018 10:46
Yana Toom Foto: Teet Malsroos
"Facebook ei vääri pimedat usaldust - peame rangelt jälgima tema poolt uute isikuandmete kaitse reeglite täitmist," ütles Euroopa Parlamendi plenaaristungil EP liige Yana Toom (Keskerakond).

25.mail jõustus Euroopa Liidus Isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR), mis tegi internetikasutajate õiguste kaitse rangemaks. 22. mail Facebook-i asutaja ja juht Mark Zuckerberg lubas ettevõte täieliku vastavust Euroopa uutele eeskirjadele alates üldmääruse jõustumisest.

“Ma pooldan hagide esitamist digitaalsete aktivistide poolt  - oma õiguste eest tuleb võidelda. Selline suhtumine kasutajatesse on täiesti vastuvõetamatu. Zuckerbergi vabandustest ja käepigistustest ei piisa, et Facebook saaks vältida edasist uurimist,” leidis Toom.

22. mail toimusid Euroopa Parlamendis kuulamised, kus osales Mark Zuckerberg. Arvati, et Facebook-i juht vastab saadikute küsimustele, kuid aega selleks ei jätkunud. Ürituse formaat oli Yana Toomi sõnul väga ebaõnnestunud ning peamised küsimused – Facebook-i monopoolse seisundi kohta, nende inimeste andmete saatuse kohta, kes ei ole Facebook-i kasutajad, kahju hüvitamise kohta – jäidki vastuseta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee