Maailm

Mida tähendavad sümbolid hertsoginna Meghani vapil? (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 28. mai 2018 20:22
Hertsoginna Meghani vappFoto: @KensingtonRoyal / Twitter
Briti kuningakoda avaldas eelmisel nädalal Sussexi hertsoginna Meghani vapi. BBC kirjutab, et Meghan osales ise väga suure huviga oma vapi koostamisel ning see sisaldab mitmeid viiteid tema päritolule.

Hertsoginna Meghan töötas Londoni Heraldikakolledži vapikunstnikega külg külje kõrval ning soovis, et vapp peegeldaks ka tema päritolu California osariigist USAs.

Samal teemal

Traditsiooniliselt on kuningliku mehe naise vapil suurelt ära toodud abikaasale kuuluvad embleemid. Nii ka Meghani vapil: vasakul asetsev lõvi on Sussexi hertsogi perekonna vapiloom, kes valvab ka hertsoginna Katherine'i vapil. Kilbi vasakul poolel on prints Harry vapisümbolid. Kilpi hoidev valge laululind paremal on Meghani enda sümbol. Mõned vapiga tutvunud imestavad, miks on kroon justkui kägistades linnu kaela ümber, ent ekspertide sõnul sümboliseerib krooni selline asetus vapiloomal juba ammustest aegadest saati vapi kandja väärikust.

Vapil oleva kilbi ees kasvavad california läänemagunid (Eschscholzia californica lad. k.), California osariigi rahvuslilled ning varased taliõied (Chimonanthus praecox lad. k.), mis kasvavad Kensingtoni palee õuel. Varane taliõis ilustas ka hertsoginna pulmaloori.

Kilbi paremale poolele joonistatud kolm kirjasulge tähistavad kirjasõna jõudu ning suhtlemise olulisust. Sama pidavat tähistama ka lind, kelle nokk on avatud - otsekui rääkimiseks. Päikesekiired sulgede vahel on taas hertsoginna austusavaldus Californiale. Sinine taust sümboliseerib Vaikset ookeani.

Hertsoginna Meghanile on ametlikeks sündmusteks valmistatud ka kroon, mida kaunistavad maasikalehtede ja liiliate kujundid.

Samal teemal

28.05.2018
61 paljastavat fotot Meghanist ja Kate'ist enne, kui elu palees alguse sai
28.05.2018
On see Meghani ja Harry mesinädalate sihtpaik?
25.05.2018
TV3 VIDEO | Eesti moelooja: Meghani kleidil olid mõned detailid paigast