Eesti uudised

Rein Kilk ja äripartnerid mõisteti vara kinkimise pärast kohtus süüdi (17)

Toimetas Kristel Veerus, 28. mai 2018 12:07
Foto: Stanislav Moshkov
Harju maakohus tunnistas täna süüdi  Kristjan Oolo, Rein Kilgi, Kaie Raigi ja Neeme Raigi juriidilisest isikust juhtorgani liikmena võlgniku vara põhjendamatus kinkimises, millega põhjustati võlgniku maksejõuetus.

Kohus mõistis Kristjan Oolole rahalise karistuse 150 päevamäära ulatuses (4479 eurot), Rein Kilgile rahalise karistuse 200 päevamäära ulatuses (11 652 eurot), Kaie Raigile rahalise karistuse 180 päevamäära ulatuses (1800 eurot) ja Neeme Raigile rahalise karistuse 200 päevamäära ulatuses (7106 eurot).

Samal teemal

Rein Kilki süüdistatakse selles, et tema olles AS Pere (ärinimi alates 20.09.2012 AS Lõuna Toiduainetetööstus, pankrotis) nõukogu liige koos AS Pere nõukogu liikme Kaie Raigiga ning juhatuse liikme Neeme Raigiga, olukorras, kus AS-l Pere olid vähemalt alates 2012.a. algusest püsivad makseraskused, likviidsusprobleemid ja aktsiaseltsi teadaolevad kohustused olid märgatavalt ületanud tema varasid, olid tekkinud maksuvõlad ja püsivad probleemid oma kohustuste täitmisel ning selline seisund ei olnud ajutine, kinkisid põhjendamatult AS Pere vara Pere Pagar OÜ-le (ärinimi alates 19.09.2012 LT Pagar OÜ), põhjustades sellega AS Pere maksejõuetuse.

Kristjan Oolot süüdistatakse selles, et tema olles Pere Pagar OÜ (ärinimi alates 19.09.2012 LT Pagar OÜ) juhatuse liige, aitas AS Pere nõukogu liikmetel Rein Kilgil ja Kaie Raigil ning juhatuse liikmel Neeme Raigil põhjendamatult kinkida juriidilisest isikust võlgniku AS Pere vara.

„Vaatamata sellele, et tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga, olen rahul, et kohus nõustus prokuratuuriga ning leidis, et süüdistatavad on süüdi AS Pere maksejõuetuse põhjustamises. See annab signaali kogu ettevõtlussektorile - selline käitumine ei ole lubatud,“ ütles juhtivprokurör Kairi Kaldoja.

„Majandus on meie riigi üks olulisemaid alustalasid. Seetõttu peab riik ka jõuliselt reageerima, kui keegi seda raputada püüab. Prokuratuur töötab selle nimel professionaalselt, inimesekeskselt ja julgelt iga päev.“

Kaldoja lisas, et tegelikult on tal väga kahju, et selline juhtum, mida kohus tänase otsusega kinnitas, on toimunud. „On kurb, et AS-i Pere juhid, inimesed, kes on väitnud, et leivatehas Tartus on nende elutöö, ei ole mitte ainult mingisse kahtlasesse skeemi segatud, vaid nüüd ka kriminaalkorras süüdi tunnistatud. See ei ole kellegi võit. Küll aga olen rahul sellega, et maakohus, kes vahetult nägi tõendeid, vahetult tajus seda, mis kohtusaalis toimus, kinnitas tänase otsusega, et prokuratuuri kohtu ette toodud pusletükkidest moodustub just selline pilt, nagu süüdistuses kirjas,“ ütles Kaldoja.

„Mis puutub karistuste määramisse, siis võimaliku vaidlustamise otsustan pärast kohtu põhjendustega tutvumist,“ lisas juhtivprokurör.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee