Maailm

VIDEOD JA FOTOD | Mali „ämblikmees“ päästis Pariisis rõdu küljes rippunud lapse (65)

Toimetas Kristel Veerus, Aadu Hiietamm, 28. mai 2018 11:41
Foto: Reuters/Scanpix
Malist pärit migrant Mamoudou Gassama tõusis pariislaste silmis kangelase staatusesse, kui päästis maja väliskülge pidi ronides viienda korruse rõdu küljes rippunud poisi, vahendab BBC News.

Intsident juhtus laupäeva õhtul Pariisi põhjaosas. Videost on näha, kuidas Gassama ronib vähem kui minutiga ämblikmehe osavusega mööda rõdusid üles ning tõmbab seejärel nelja-aastase poisi rõdule. Samal ajal püüdis poissi aidata ja kinni hoida ka kõrvalkorteri naaber.

22aastase Gassamaga võttis ühendust ka Pariisi linnapea Anne Hidalgo, kes meest väga tänas ja nimetas teda "18. linnaosa ämblikmeheks", vihjates sellega piirkonnale, kus juhtum toimus. "Ta rääkis, et saabus Malist Prantsusmaale paar kuud tagasi sooviga siin uut elu alustada. Ma vastasin, et tema kangelaslik tegu on eeskujuks kõigile kodanikele ning Pariis toetab tema püüdlusi end Prantsusmaal sisse seada," kommenteeris Hidalgo.

Vaata videost, kuidas "ämblikmehest" malilane nelja-aastase poisi päästab!

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kutsus Gassama esmaspäeval Élysée paleesse, et teda kangelasteo eest isiklikult tänada. Macron lubas, et Gassama saab Prantsuse kodakondsuse ja ta võetakse tööle tuletõrjesse. 

Gassama on üks vähestest õnnelikest: mullu sai Prantsusmaal vaid viis inimest elamisloa "erakordse talendi eest" või "teenete eest kogukonnale", vahendab sealne siseministeerium.

Foto: AP/Scanpix