Eesti uudised

Tartu IRLi piirkond ootab partei eestseisuse toetust puidutehase eriplaneeringu lõpetamiseks (40)

ERR, 26. mai 2018 17:41
Tartu Emajõe kett tselluloositehase ehitamise vastu.Foto: Aldo Luud
IRLi Tartu piirkonna juhatus ootab erakonna eestseisuse toetust ettepanekule lõpetada eriplaneering puidurafineerimistehase rajamiseks Tartu lähistele Emajõe äärde, vahenda ERRi uudisportaal.

Eelnõus märgitakse, et IRLi Tartu piirkonna juhatus leiab, et valitsuse korraldus, millega algatati eriplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine, tuleb koheselt lõpetada. Sellele ettepanekule ootab Tartu piirkonna juhatus erakonna eestseisuse seisukohta.

„Piirkonna juhatuse otsus on see, et pöörduda erakonna eestseisuse poole, et IRL-i eestseisus ehk juhatus võtaks vastu otsuse, et hetkel algatatud eriplaneering tuleks lõpetada seetõttu, et aasta aega on möödunud eriplaneeringu algatamisest ja selle aasta jooksul on muutunud asjaolu, et on selgunud, et sellesse planeeritavasse asukohta Tartu lähedal ja Emajõe ääres on ulatuslik kohalike elanike ja kohalike omavalitsuste vastuseis,“ selgitas IRLi Tartu piirkonna juhatuse esimees Kaspar Kokk.

Ettepanek edastatakse eestseisuse liikmetele hiljemalt pühapäeva õhtuks ning loodetakse, et see võetakse juba järgmisel päeval eestseisuse koosolekul päevakorda.

Samal teemal

07.05.2018
GRAAFIK | Kuidas on muutunud poliitikute arvamus tselluloositehase kohta
04.05.2018
Aadu Polli ja Margus Kohava: Tabiverest läänes keset paksu metsa ei oleks tehas tartlastele tajutav ega nähtav
24.04.2018
Seisukoht | Tartu väärib tselluloositehast
22.04.2018
Minister Mäggi lükkab tselluloositehase vastaste väiteid ümber