Maailm

KARM OTSUS: kohus mõistis narkokullerist vanaema surma (22)

Toimetas Aadu Hiietamm, 25. mai 2018 18:15
Narkokuller Maria Exposto (54, keskel). Foto: Reuters/Scanpix
Malaisia kohus mõistis austraallanna Maria Exposto (54) poomissurma, vahendab Daily Telegraph. Surmamõistetu on nelja lapse ema ja kolme lapse vanaema. 

Hiinast Shanghaist tulnud reisilennukiga Kuala Lumpuri lennuväljal 2014. aasta detsembris vahemaandumise teinud Maria Exposto pagasist avastati kontrollimisel 1,1 kilogrammi metamfetamiini. Naine väitis, et ta ei teadnud narkootikumist mitte midagi. Exposto soovis Shanghais kohtuda interneti vahendusel leitud meestuttavaga, kes tutvustas end USA armeest pensionile mineva kapteni Daniel Smithina. 

Kõrvuni armunud naine paraku Shanghais Smithi ei näinudki. Hiinast lahkumisel pöördus tema poole aga võõras mees, kes palus toimetada seljakoti riietega Melbourne´i. Exposto nõustus ja just seljakoti salataskust leiti Kuala Lumpuri lennujaamas metamfetamiin.

Läinud aasta lõpul vabastas kohus Exposto süüdistusest, kuid prokurör kaebas otsuse edasi ning naisel keelati Malaisiast lahkuda. Nüüd tühistas kolmeliikmeline kohus varasema õigeksmõistva otsuse ja mõistis narkokulleri surma poomise läbi. Exposto advokaat Muhammad Shafee ütles, et kaebab uue otsuse edasi Malaisia liitriigi kohtusse.    

Samal teemal

23.10.2017
Noor modellineiu osutus narkokulleriks
26.08.2017
Rongireisijal oli kõhus 1,34 kilogrammi heroiini
03.08.2016
95 kg kokaiini: seksikad neiud osutusid narkomuuladeks
10.02.2016
Naise rindades oli kilogramm kokaiini