Eesti uudised

Ekspertiis hindas Savisaare kohtukõlbulikuks (88)

Toimetas Silja Ratt, 25. mai 2018, 12:57
Edgar Savisaar Alar Truu
Eesti kohtuekspertiisi instituudist (EKEI) neljapäeval kohtusse jõudnud terviseekspertiis hindas korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks.

ERR-ile teadaolevalt jõudis komisjon järeldusele, et teatud mööndustega võimaldab Savisaare tervislik seisund tal kohtumenetluses osaleda.

Kuna ekspertiis sisaldab delikaatseid terviseandmeid, siis seda tõenäoliselt suuremas osas ei avalikustata. Samuti ei ole välistatud, et terviseekspertiis tõstatab siiski uued küsimused ekspertiisi seisukohtade tõlgendamise osas.

Neljapäeval saatis kohus saabunud ekspertiisi edasi Savisaare kaitsjatele ja juhtivale riigiprokurörile Steven-Hristo Evestusele.

Samal teemal

Evestus nägi ekspertiisi tulemust ette

Veebruaris määrati Savisaarele uus terviseekspertiis, kuna mehe tervis oli kehv. Juba siis ütles riigiprokurör Sten-Hristo Evestus Õhtulehele, et ekspertiis annab ilmselt sama tulemuse, mis eelmine kord – ehk siis ütleb, et ravi jätkumisel ja oma ravimite korrektsel tarvitamisel saab protsess jätkuda. Nii läkski.

Riigiprokuratuur süüdistab Tallinna linnapead Edgar Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti korduvas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Esitatud süüdistuse kohaselt võttis Edgar Savisaar olles Tallinna linnapea vastu altkäemaksu ja nõustus sellega seoses oma tööülesannete täitmisega.

88 KOMMENTAARI

E
??? 26. mai 2018, 17:51
Espertiis? Ei sõit selle taha seisma jää. Sõbramehelik meedik võib sellegipoolest kohtuistungi päeval kiirabi välja kutsuda. Ja kellelgi ei saa ütlemist olla. Sest ekspertiis näitas ju tolle hetke tervislikku seisukorda, kui eksperiss tehti. Vu terviseandmeid. Kui tervis võis ju vahepeal halveneda!
t
Tohoh 26. mai 2018, 16:18
Nõukaajal olid haiglad ( ka need, kus vaimset tervist raviti ), pühad kohad, kust riigiaparaat inimesi kätte ei saanud. Praegu veetakse poolsurnud invaliid kasvõi ühte jalga pidi menetlemisele?!
Loe kõiki (88)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee