Foto: Priit Grepp
Siim Randla 24. mai 2018 21:51
Maanteeamet pidi kohut käima mehega, kes soovis saada õigust panna autole alla lubatust erineva mõõduga rehve.

Jaak andis oma Peugeot 205 maanteeameti liiklusregistri büroosse registreerimiseelsesse kontrolli. Kuna sõidukil olid all sellise mõõduga rehvid, mis ei vastanud autol olevale andmesildile ega sõiduki Saksamaa registreerimistunnistusele, märgiti kontrolliakti, et see pole kooskõlas tehnonõuetega. Järgmisel päeval viis Jaak auto uuesti sinna. Sellel olid nüüd all õiged rehvid (sellised, mis olid andmesildil ja Saksamaa registreerimistunnistusel).

Akti pandi kirja, et kõik vastab nõuetele, sõnas maanteeameti õigusosakonna jurist Kätlin Stikkermann. Jaak aga pöördus kohtusse, sest leidis, et tema auto puhul võib kasutada lubatust erineva mõõduga rehve, ja palus kohtul selle heaks kiita.

Kommentaarid  (25)

mhh 27. mai 2018 20:31
See Stikkermann on ebaõigluse praktiseerimises omaette klass, seaduslikkusest ei tea see tädi midagi, väänab seadust sinnapoole kuhu tuul puhub. Ma ei saa aru, miks sellist maksumaksja raha eest peetakse. Paras dormeo madratseid müüma.
Noh 25. mai 2018 11:51
Miks peab üldse sõiduautole passi rehvimõõdud kirjutama?kui tehas lubab antud isendil kasutada 16 või 17 tollist velge ja vastavalt hunniku erinevte laiuste ja kõrgustega rehve siis kes on see ametnikuputukas kes omatahtsi valiku teeb ja ainult ühe mõõdu julgeb passi sisse kanda?mille alusel talle selline õigus on antud
26. mai 2018 15:57
nii juhtub ainult BANAANIAS
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS