Eesti uudised

Autojuht käis rehvimõõdu tõttu maanteeametiga kohut (25)

Siim Randla, 24. mai 2018, 21:51
Foto: Priit Grepp
Maanteeamet pidi kohut käima mehega, kes soovis saada õigust panna autole alla lubatust erineva mõõduga rehve.

Jaak andis oma Peugeot 205 maanteeameti liiklusregistri büroosse registreerimiseelsesse kontrolli. Kuna sõidukil olid all sellise mõõduga rehvid, mis ei vastanud autol olevale andmesildile ega sõiduki Saksamaa registreerimistunnistusele, märgiti kontrolliakti, et see pole kooskõlas tehnonõuetega. Järgmisel päeval viis Jaak auto uuesti sinna. Sellel olid nüüd all õiged rehvid (sellised, mis olid andmesildil ja Saksamaa registreerimistunnistusel).

Akti pandi kirja, et kõik vastab nõuetele, sõnas maanteeameti õigusosakonna jurist Kätlin Stikkermann. Jaak aga pöördus kohtusse, sest leidis, et tema auto puhul võib kasutada lubatust erineva mõõduga rehve, ja palus kohtul selle heaks kiita.

25 KOMMENTAARI

m
mhh 27. mai 2018, 20:31
See Stikkermann on ebaõigluse praktiseerimises omaette klass, seaduslikkusest ei tea see tädi midagi, väänab seadust sinnapoole kuhu tuul puhub. Ma ei saa aru, miks sellist maksumaksja raha eest peetakse. Paras dormeo madratseid müüma.
n
Noh 25. mai 2018, 11:51
Miks peab üldse sõiduautole passi rehvimõõdud kirjutama?kui tehas lubab antud isendil kasutada 16 või 17 tollist velge ja vastavalt hunniku erinevte l...
(loe edasi)
Loe kõiki (25)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee