Julia Skripal (33).Foto: AFP/Scanpix
Aadu Hiietamm 24. mai 2018 14:04
Vene endise topeltagendi Sergei Skripali tütar Julia Skripal andis pärast 4. märtsil Inglismaal Salisburys toimunud keemiarünnakut esimese intervjuu agentuurile Reuters. Intervjuu, täpsemalt küll avaldus, avalikustati kolmapäeval. Julia Skripal tunnistas, et paranemine on olnud aeglane ja äärmiselt valulik. Julia kinnitas, et ta soovib tulevikus Venemaale tagasi pöörduda, vahendab BBC. 

Julia Skripal agentuuri Reuters telekaamera ees.  Foto: AFP/Scanpix

Julia Skripal oli pärast väidetavalt Venemaa korraldatud keemiarünnakut 20 päeva koomas. Haiglast pääses ta 9. aprillil. Tema isa Sergei Skripal sai haiglast välja 18. mail.

Mõlemad viibivad praegu salastatud kohas Briti võimude kaitse all. Julia Skripal kandis kaamera ette astudes helesinist suvekleiti. Tema kõri juures oli märgata armi.

„Minu elu pöörati pea peale. Praegu püüan ma leppida uskumatute muudatustega oma elus. Ma võtan päev korraga tahan aidata oma isa kuni tema täieliku tervenemiseni. Tulevikus loodan ma pöörduda tagasi koju oma kodumaal,“ ütles Julia Skripal.

Venemaa eitab tänaseni, et on Sergei ja Julia Skripali mürgitamise taga. Briti võimude kinnitusel kasutati nende mürgitamisel Vene päritolu närvimürki Novitšok.

Lääneriigid reageerisid mürgitamisjuhtumile solidaarsusžestiga Suurbritanniale ning saatsid kollektiivselt välja üle 150 Vene diplomaadi. Venemaa vastas diplomaate välja saatnud riikidele omapoolsete väljasaatmistega.

Venemaa president Vladimir Putin soovis 18. mail koos Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga antud pressikonverentsil samal päeval haiglast pääsenud Sergei Skripalile tugevat tervist ja kordas taas, kui tõepoolest oleks kasutatud sõjaliseks otstarbeks kasutatud mürki, siis oleks mees sündmuskohal surnud.