Eesti uudised

GALERII | Taskuvaraste hooaeg on alanud. Tallinna tänavatele maaliti hoiatused (2)

Kristjan Väli, 24. mai 2018 12:47
Taskuvaraste eest hoiatavad sildid.Foto: Martin Ahven
Soojad suveilmad toovad Tallinna hulga turiste, kes omakorda meelitavad kohale taskuvargaid. Et linlased ja Eestit väisavad välismaalased ei kaotaks valvsust, võõpasid politseinikud ja linnaametnikud tänavatele varaste eest hoiatavad märgid.

Tallinna tänavatel ringi luusivad taskuvargad on pinnuks silmas nii kohalikele elanikele kui ka turistele, rääkimata politseist, kes üritab pikanäpumehi trellide taha saata. Neljapäeval astuti järjekordne samm, et varaste elu keerulisemaks muuta – juba teist suve kantakse Tallinna tänavakividele märgid, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Samal teemal

Kesklinna politseijaoskonna eriasjade uurija Kaido Atspol selgitab, et sillutisele kantud märgid on tehtud Saksamaa pealinna Berliini näitel. Seal on taskuvargaid sadu kui mitte tuhanded kordi rohkem kui Eestis.

Politsei on võidelnud taskuvarastega aastaid. Kõige kiirem aeg on tavaliselt ikkagi suvi ja kevad, kui turistid tulevad Tallinna. „Sel kevadel õnnestus politseil kaks staažikat varast vahistada ja kahtlustatavana kuulati üle üks sama kamba liige,“ ütleb Atspol, kes tegelebki peaasjalikult taskuvarastega.

Ta teab, et Tallinna vanalinnas tegutseb Rumeenia päritolu mustlanna, kes peeti neljapäeval varguse eest kinni. „Siinsetest taskuvarastest, kes tegutsesid Vanasadama juures, võeti kaks vahi alla,“ lausub Atspol.

Ta toonitab, et taskuvargad tegutsevad Tallinnas kõikjal: nii tänaval, kauplustes kui ka toitlustuskohtades.

Mullu suvel rääkis Tallinnas giidiametit pidav Liina, et kümmekond aastat tänavatel olid ühed ja samad taskuvargad, kuid ühtäkki, eesistumise ajal, kadusid nad otsekui tina tuhka.

Atspol möönab, et möödunud suvi oli tõepoolest vaikne ja rahulik. Üks põhjustest võis olla, et Tallinnas suurendati Euroopa Liidu eesistumise ajal turvameetmeid. „Kõige tähtsam on see, et turismikorraldajad, kaupmehed, turvaettevõtted korda armastavad kodanikud teevad politseiga koostööd,“ lisab uurija.

Samal teemal

25.05.2018
BARCELONA ELANIKUD: „Turistid välja, pagulased on teretulnud!“
20.05.2018
Itaalia siseminister tahab mustlased üle lugeda
13.05.2018
Politsei hoiatab: taskuvargad on liikvel!
16.04.2018
Tallinna korterivaraste raske elu: uppumatu seif ja tülikad napsumehed