Krimi

Lisatud graafik!

Politseimajor: mootorratturid satuvad sageli õnnetusse napi sõiduoskuse tõttu (19)

Arno Põder; graafik: Margus Järv, 24. mai 2018 13:15
KOKKUPÕRGE: Mullu 10. augusti õhtul sõitis mootorrattur Tallinnas Läänemere teel vastu sõiduautot, mis sooritas tagasipööret.Foto: Allikas: PPA

Igal aastal juhtub Eestis umbes sada liiklusõnnetust, kus mootorrattaga sõitnud inimene saab vigastada või koguni surma. Avariide põhjuseks on enamasti tsiklimeeste sõiduvead, kuid väga sageli ka autojuhtide tähelepanematus ja hoolimatu käitumine.

Talvel on õnnetusi väga vähe, aga kevadel ilusate ilmade saabudes kasvab nende arv hüppeliselt. Pärast pikka talve pole autojuhid harjunud, et teel on jälle mootorratturid ning paljude motomeeste sõiduoskused on vahepeal rooste läinud. Õnnetusse sattunud mootorratturite seas domineerivad mehed vanuses 30-39 aastat.

“Kui võrrelda selle ja eelnevate aastate statistikat, siis ei saa öelda, et õnnetuste arv oleks väga palju muutunud. Kui majandusel läheb hästi, siis ostetakse ka mootorrattaid rohkem. Õnnetused on koondunud sinna, kus on kõige rohkem inimesi ehk Tallinnasse ja Harjumaale,” nendib politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.05.2018
VIDEO | Tehnikatootja katsetab seadet, mis hoiaks ära paljud mootorrattaavariid
25.05.2018
Must ööpäev liikluses: seitse vigastatut ja üks hukkunu
23.05.2018
Möödunud ööpäeval vajas arstiabi 15 liiklusõnnetuse ohvrit
17.05.2018
Noormees ja neiu pagesid mootorrattaga politsei eest ning sõitsid teelt välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee