Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 23. mai 2018 16:31
Kell kaks pühapäeva varahommikul hakkas Floridas asuva Lake Worthi linna häiresüsteem tööle ning saatis enam kui 7000 inimesele hoiatuse elektrikatkestuse kohta. Sõnumis oli ka kirjas, et katkestuse põhjustas „äärmuslik zombitegevus“.

Guardian vahendab, et linnas toimus tõepoolest suur elektrikatkestus, ent tegemist oli täiesti plaanipärase toiminguga, millel puudus seos zombide või muu fantastilise nähtusega. Täpsemalt algas sõnum järgmiselt: „Elektrikatkestuse ja zombihoiatuse teade Lake Worthi ja Terminuse elanikele.“ Terminus on linn, mis eksisteerib zombisarjas „Elavad surnud“ ehk „The Walking Dead“.

Lake Worthi linnavõimud tegelevad sellega, et leida vastutav isik, kes sobimatu tekstisõnumi linnakodanikele laiali saatis. Ehkki pole teada, kas ja kui paljud inimesed sõnumi õnge läksid, pole linna nimel ametliku teadaande pähe zombihoiatuse saatmine naljaasi. Neile, kes võisid sõnumist ehmuda, rõhutab linna pressiesindaja, et Lake Worthis ei toimu hetkel mingit zombitegevust, ei äärmuslikku ega rahulikku.

Hetkel.