Eesti uudised

OBJEKTIIV: politsei vabandab piketi ebaseadusliku laialiajamise pärast (14)

Toimetas Silja Ratt, 23. mai 2018, 12:57
Kuvatõmmis piketivideostFoto: (Kuvatõmmis Youtube'ist/Objektiiv)
Vastuseks SA Perekonna ja traditsiooni kaitseks (SAPTK) selgitustaotlusele palub politsei- ja piirivalveamet (PPA) 22. mail laekunud vastuses vabandust 2. mail Suurbritannia saatkonna ees toimunud piketi õigusvastase laialiajamise pärast.

2. mail korraldas SAPTK Suurbritannia saatkonna ees piketi, et väljendada protesti väikese briti poisi Alfie Evansi tapmise vastu. Kohe piketi alguses kell 16.00 saabus kohale kaks politseiautot, millest väljunud korrakaitsja nõudis piketi lõpetamist, kuna see olevat ebaseaduslik, kirjutab Objektiiv.

Päev hiljem ehk 3. mail pöördus SAPTK kirjaga PPA poole, toonitades et politsei sekkumine piketi läbiviimisse oli selgelt õigusvastane ning paludes selle kohta selgitust.

“Palun, et selgitaksite, millisele õiguslikule alusele tuginedes politsei meie piketi laiali ajas ning kui selleks õiguslikku alust ei olnud, siis milline hinnang tuleks politsei seesugusele tegevusele anda,” seisis SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu poolt allkirjastatud selgitustaotluses.

Täna hommikul ehk ligi kolm nädalat hiljem laekunud vastuses SAPTK selgitustaotlusele tunnistas PPA, et politsei sekkumine avaliku kogunemise läbiviimisse oli õigusvastane.

“Oleme tutvunud Teie poolt esitatud andmete ja patrullpolitseiniku ütlustega. Olen seisukohal, et kahetusväärselt on patrullitoimkond kõnealuse juhtumi lahendamisel eksinud,” kirjutas Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani, kelle sõnul lähtus politsei juhtumi lahendamisel ekslikult kehtetust õigusaktist.

Refereeritud artikli täistekst Objektiivis.

14 KOMMENTAARI

k
kuidas saab politsei eksida ja sadusi mitte tunda? 23. mai 2018, 22:28
kui nii siis pole see ka politsei vaid vahend põõsas passimiseks
e
Eino Taruk 23. mai 2018, 20:58
Laialiajamise põhjuseks sai ilmselt kõne saatkonnast, mida siis p--lakkuja innukusega asuti täitma--
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee