Maailm

Teismeline metsasüütaja peab kahjutasudeks maksma 37 miljonit dollarit (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. mai 2018 21:44
Hooletu poisi põhjustatud metsatulekahjuFoto: Reuters/Scanpix
15aastane poiss, kes ilutulestikku õhku lastes kogemata metsatulekahju vallandas, peab nüüd kahjude katteks maksma tervelt 37 miljonit dollarit, vahendab StudentProblems.com.

15aastane poiss lasi eelmise aasta septembri alguses ühe Oregoni loodusraja lähistel õhku ilutulestikku. Kuid kanjon, milles noormees end tulevärgiga lõbustas, oli täiesti tilgatumaks kuivanud ning juhtus kõige hullem: kuiv mets võttis tuld nagu üks kuiv mets kunagi. Tulekahjud kestsid kokku tervelt kaks kuud ning tules hävis 19000 hektarit maad. Hävisid ka mitu elumaja ja paljud kohalikud elanikud pidid kodudest põgenema. Columbia jõe kanjon, osariigi armastatud turismipiirkond, sai tules tõsiselt kannatada.

Noormees sai sel nädalal kätte lõpliku trahvinumbri, milleks on 37 miljonit dollarit (üle 31 miljoni euro). Lisaks sellele määras kohus poisile 1920 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd ning ta peab kirjutama 150 vabanduskirja neile, keda tema põhjustatud põleng otseselt mõjutas.

Kas noormees soovib makseplaani, pole veel teada. Põhimõtteliselt on Oregoni maksuametil õigus konfiskeerida nii tema sissetulekud, pangakontodele tehtud ülekanded, maksutagastused kui ka loteriivõidud. Kui noormees soovib kohtu poolt määratud maksegraafikut, võib ta 10 aasta pärast siiski kahjutasude maksmise lõpetada - seda vaid tingimusel, et ta saab viis aastat tingimisi ja ei tohi selle aja jooksul ühtki kuritegu sooritada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee