Maailm

IRAAN: USA soovib provotseerida konflikti (10)

LISA KOMMENTAAR

u sa 24. mai 2018 05:55
on psaauknr1 nimega planeedil maa
Odin 23. mai 2018 23:18
Kui tahate rahu, valmistuge sõjaks!
USA on agressorriik 23. mai 2018 12:47
USA pole Talibanist jagu saanud nüüd siis tahavad Iraaniga jõudu katsuda?Iraaniga läheks neil veel raskemalt.
Pole see USA midagi nii tugev kui ta tahab end näidata, kogu aeg kutsub kedagi appi kui mingit riiki ründama või okupeerima läheb.
kribu 23. mai 2018 20:41
Miks USA peakski mingeid leemureid toetama?Las venelased jamavad,neil olevat raha küll.
T.Mets 23. mai 2018 00:18
Kommija küsib, et keda siis toetab Eesti selles konfliktis. Püüan vastata. Nimelt soovivad meie valitsejad, et neil oleks kaks saba Ühe sabaga tuleb kindlasti liputada Brüsselile. Teise sabaga aga tuleb liputada ülemere meestele, kellede arusaamad ei ühtu Brüsseli omadega
23. mai 2018 20:44
sina timihvei les oled eesti riigi vaenlane ja ära imesta kui varsti sind siit venemaale öökulliks saadetakse.Ta ti ne vana mehe kossakas.
ätt. 24. mai 2018 07:15
Eestil on hea sest toetatakse alati õiget keda toetavad ka jänkid.Lennake ga täiega Iraanile peale siis saame jälle sõjakogemusi,invaliide ja laipu.
22. mai 2018 19:32
Keda toetab selles konfliktis Eesti?
ahhaa tülgastusega 22. mai 2018 18:19
"Iraani revolutsiooniline kaardivägi ei tohi enam abistada omaalgatuslikke relvastatud rühmitusi."
Aga igasuguseid kriminaale Süürias võivad teised riigid küll toetada (mis riikidest on jutt, on siililegi selge). Loomulikult on nende 12 punkti näol tegemist provotseerimisega... Miks küll normaalsete kodanikega riiki on pääsenud juhtima ebaausad ja ülbed inimesed? NB! Kui meenutada Iraagi kaasust, siis kõlbab kallaletungiks suvalisest valeväitest (Sõltumata sellest, kas ohverriik täidab piinliku täpsusega endale võetud kohustusi või mitte!)
Juba esimest punkti pole võimalik täita, sest Netanyahu esitas oma vandenõuteooria mida USA usub, ning mida Iraan eitab. 23. mai 2018 15:23
1. Rahvusvahelisele aatomienergiaagentuurile (IAEA) tuleb anda täielik ülevaade Iraani senisest tuumaprogrammist.
2. Lõpetada uraani rikastamine ning mitte kunagi teha algust plutooniumi ümbertöötlemisega. ( "naftat puurida tohite, kuid parem kui seda teevad meie kompaniid, kuid bensiini toorta ei tohi, selle toodame meie teile teie naftast mille eest tasute meile oma naftas )
3. Lubada IAEA inspektoritele ligipääs mistahes asukohtadele. ( isegi Eestis on oma salajased baasid arvatavasti )
4. Lõpetada ballistiliste rakettide ehitamise programm. ( Iisraelil võib olla satelliitide kosmosesse saatmiseks???)
5. Vabastada vangistuses viibivad USA ja USA partnerriikide kodanikud, kes on valesüüdistuste tõttu vabaduse kaotanud. ( Kes teeb kindlaks, kes on valesüüdistusete alusel süüdi mõistetud??? )
6. Lõpetada Hezbollah', Hamasi ja pühasõdalaste rahaline abistamine. ( Siis Iisrael saab Liibanonist uuesti tüki "töotatud maad" ampsata, ning Liibanon ei saa ookeanis Iisraeliga jagatavat gaasimaardlat kasutama hakata, sest kuna Liibanoni riigil pole lepinguga lubatud rakette omada, siis pole Iisraeli sõjaväele millegiga vastata ).
7. Toetada Iraagi seaduslikku valitsust ning aidata desarmeerida šiiitide relvarühmitusi.
8. Jeemenis tuleb lõpetada huthi mässuliste toetamine. ( Kas huti mässulised polegi mõõdukad? Kas Jeemeni president v ahepeal polnudki riigist lausa põgenenud? )
9. Tõmmata väed Süüriast tagasi. ( Siis USA toetatud mõõdukad mässulised täidavad selle tühja koha??? )
10. Lõpetada Al Qaeda ja Talibani toetamine Afganistanis. ( Mossadi Juht Efraim Haley youtubi: Mossad admits helping al Qaeda in golan )
11. Iraani revolutsiooniline kaardivägi ei tohi enam abistada omaalgatuslikke relvastatud rühmitusi.
12. Lõpetada agressiivne käitumine naabrite (Iisrael, Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid) suhtes. ( Iisrael ja Saudi Araabia ei käitu ise üldse agressiivselt oma naabrite suhtes??? Jeemen, Bahrein Qatar. Süüria, Liibanon??? )