Eesti uudised

GALERII | Vaata, kui soojalt Kaljulaid Ukrainas vastu võeti (65)

Toimetas Silja Ratt, 22. mai 2018 12:20
Kaljulaid UkrainasFoto: Presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid sõitis täna ametlikule visiidile Ukrainasse, kus kohtub presidendi ja peaministriga ning külastab lisaks Ida-Ukrainat, kus tutvub olukorraga sõjapiirkonnas ja humanitaarorganisatsioonide tegevusega.

Oma Twitteri kontole on president postitanud pildi sellest, kuidas ta Ukrainas vastu võeti. Ukrainlased tervitasid meie presidenti rahvuslike traditsioonide järgi. See väljendab suurt lugupidamist ja austusavaldust. 

Korovai ehk leib (Eesti mõistes on see pigem sai või sepikulaadne küpsetis) tehakse tavaliselt valmis päev varem. See on alati ümmargune ning tema keskel on kausjas süvis soola jaoks. Leib kaunistatakse alati uhkelt ning seda pakutakse külalisele rušnikult, mis on spetsiaalne leivarätik. Leiva pakkumine rušnikuta toob halba õnne. Samuti ei tohi kunagi kinkida külalisele tühja rušnikut, ka see pidavat vaid häda kaela tooma. 

Eesti riigipea kohtub Ukraina presidendi ja peaministriga

22.–24. maini toimuval ametlikul visiidil Ukrainasse kohtub riigipea Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ja kohtumise järel antakse ühine pressikonverents.

Kaljulaid UkrainasFoto: Presidendi kantselei

Täna kohtub president ka peaminister Volodõmõr Groismaniga, asepeaminister Ivanna Klõmpuš-Tsõntsadzega ja Ukraina ülemraada esimehe Andri Parubiga. Lisaks kõneleb president Kiievis Eesti toetatud projekti „Naised ettevõtluses“ lõpetamisel, avab Eesti-Ukraina äriseminari, kohtub Ukraina rahvusliku korruptsioonivastase büroo juhi Artem Sõtniku ja büroo töötajatega, kohalike ettevõtjate ja Ukraina kodanikuühiskonna esindajatega.

President Kaljulaid külastab ametliku visiidi käigus ka Ida-Ukrainat, kus tutvub sõjas kannatada saanud piirkonna taastamistööde ja humanitaarolukorraga. Eesti riigipea külastab Ida-Ukrainas ka operatsioone juhtivat ühendvägede staapi.

Riigipeaga sõidab visiidile ka esinduslik äridelegatsioon Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektori juhtimisel, riigikogu liikmed Eerik-Niiles Kross ja Johannes Kert ning kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.

Pärast ametliku visiidi lõppu osaleb riigipea president Petro Porošenko kutsel Kiievis 26. mail UEFA Meistrite Liiga finaalmängul. Riigipea saabub tagasi Eestisse pühapäeval.

Samal teemal

24.05.2018
FOTOD UKRAINAST | Kaljulaid sõitis esimese riigipeana Donbassi sõjapiirkonda
24.05.2018
KALJULAIDIL TULI VALIDA: jalgpallimatš Kiievis või Gruusia juubelipidu
23.05.2018
GALERII | Kaljulaid kõneleb Ukrainas naiste ettevõtlusest
18.05.2018
FOTOD | President Kaljulaid kohtus Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee