Eesti uudised

Vanglast vabanedes pussitama kukkunud tapja tahab teada, kas ta on süüdiv

Arvo Uustalu, 21. mai 2018 21:26

31 KOMMENTAARI

e
ei/ 22. mai 2018 21:21
ole süüdiv, aga pehmete seintega tuba peaks aitama - plastmassist nuga oleks vast liiast!
l
Lugupeetud/ 22. mai 2018 16:09
Urmas. Pole vaja kirjavigade pärast vabandada. Teil on märksa tõsisemad probleemid. Väike harimatus ei mängi siinkohal suurt rolli.
g
garanteerime / 22. mai 2018 12:17
talle topsikese jogurtit iga õhtu
k
küla karla/ 22. mai 2018 11:24
SURMANUHTLUS on ainus lahendus sest enamus maksumaksjaid pole nõus vange ülal pidama seega ots peale ja asi vask sest vang pole inimene ega vääri kaastunnet.
ö
Öelgu liberaalid,mida tahavad./ 22. mai 2018 08:43
Aga erakorralise karistusmäärana surmanuhtlus peab olema.Mitte kättemaksuks,vaid korralike inimeste kaitseks.
m
Ma ei imesta / 22. mai 2018 07:56
Mees kümme aastat taha saanud, eks kuidagi pidi looma välja laskma! Sellised tegelased, kes nuga korra andnud, kahjuks jätkavad samas vaimus, sellistele vennikestele oleks vaja surmanuhtlust!
K
???/ 22. mai 2018 09:21
Kas omaaegse vene vangilaagrite mälestused või? Eesti ühines juba esimesel taasiseseisvuse aastal eurokonventsiooniga, mis sätestas eurovanglad 1-2 kohaliste numbritubadega ja kohustas sulgema suured laager-tüüpi karistussasutused, kus mehed mitmekümnekesi ühes barakis koos. Üleminek võttis muidugi aega. Näiteks Patarei vangla suleti aastal 2005. Murru vangla kah tollel ajaperioodil. Asemele tulid aga kambersüsteemis eurovanglad. 2002. Tartu vangla ning 2009 lisandus ka veel Viru vangla.
Seega, kui mõni mees seal oludes kümme aastat "taha saigi". siis ilmselt harrastas seda koos oma ainsa kambrikaaslasega ning ilmselt ikka vabatahtlikult.
s
Sudija/ 23. mai 2018 10:17
Riigi vale on, et vanakooli vanglakultuur on kadunud. Ei ole. Väga kenasti toimib veel. Valvurid ei liiguta, kui kambris keegi pussarisse saab, kuigi kambrid on kaamerajälgimise all.
v
Vaat/ 22. mai 2018 06:20
Eesti Kohtuistituudi Ekspertiis'iga ei tohiks kūll inimeste elu saatuse ūle otsustada
m
22. mai 2018 07:04
Miks mitte, kui nad suudavad muuhulgas õiguslikke aspekte hinnata.... nali muidugi. Eesti riik on igast otsast p.
e
Ega tohiks jah./ 22. mai 2018 12:20
Eeldusel,et tegemist on inimesega.
v
variaator/ 22. mai 2018 03:44
see tüüp istus 10 aastat oma vanaema tapmise eest . kes talle raha ei andnud teadagi milleks . viimane karistusosal keeras ta täiega ära , nägi kambrikaaslastes endale paranoidlikult kallaletungijaid . tegemist on haige inimesega keda peaks justkui ravima . vanglas on oma psihh. osakond olemas-kinnisem ja isoleeritum kui muidu reziim . küsimus on et millist produkti tahetakse siis sellest pillerist tulevikus valmistada . praegu on juba ta pooleldi utiil , mis edasi saab . ja ärge targutage te kõike teadjad et mis elu vanglas on--anaalteraapia jne. seal on vägivald nii maha surutud kartsa ja karistuse pikendamise hirmuga et imesta . kui proovid seksuaalkuriteo toimepanijale halvasti öelda siis lendad kartsa ja unusta ära varem vabanemine

n
22. mai 2018 02:33
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
Paul Padrun/ 22. mai 2018 03:07
Krimide maailmas on kaks leeri. Üks on jah sihuke maffia moodi seltskond, kuhu taltsutamatud tatikad pole oodatud. Kuid teine leer on jah sellistest ahvidest koosnev gäng ja vot seal saab ohjeldamatu vägivaldsusega punkte teenida. Ainus, mis seal on taunitud, on skisofreenia - mees tapab, sest tahab, mitte seetõttu, et "jumal käskis".
p
Paulpadtiun/ 22. mai 2018 13:41
Veneajal olid need asjad jagatiud, tatikad istusid ūldises, nn. pioneerilaagris, mehed Rummus.
u
Urmas/ 22. mai 2018 01:02
ÕL toimetus, kas Tdeil ajakirjanike vahek, kes mida kirjutab, rotatsiooni ei ei toimu? Miks mulle tundub, et mitte? Kuidas muidu mõista artikli autori, Arvo Uustalu, vanglažargoonile sarnast sõnakasutust artiklis. Mõned näited:
"Politsei tabas sündmuskohalt jalga lasknud tapja kuu aega hiljem." Äkki siiski sündmuskohalt põgenenud?
"Peale kaikaga vehkimise valdab Piller rusikatega kaklemise kunsti ning oskab noaga selga susata." No alles "kangelase" kiitmine!
Palun saatke Arvo Uustalu taimetoitlusest kirjeldavaid artikleid kirjutama enne kui ta päris pätistub. Ma väga loodan, et veel pole hilja!
u
Urmas/ 22. mai 2018 01:08
Vabandust kirjavigade pärast, palun lugeda "Tdeil" asemel "Teil" ja "vahek" asemel "vahel".
k
Kristiina/ 22. mai 2018 01:01
Süüdimatuks tunnistamine tundub normaalsele veel hullem kui istuda ära x aeg. Vang on rohkem kaitstud kui haigla inimene.. Haigla inimene kaotab kõik ja pumbatakse rohte täis nii,et eluaeg põeb..
u
Urmas / 22. mai 2018 01:32
Aga kui see x-aeg määratakse terminiga "eluaegne" ehk vähemalt 30 aastat enne kui saad hakata taotlema vabastamist tingimisi, kas see on normaalsem? Vahet pole, tahaks turvalisust.
S
@Kristiina/ 22. mai 2018 05:59
See on ainult sinu fantaasia. Kui inimene on haige siis ta ei tule ühiskonnas elamise stressiga nagunii toime ja rohtusid täis võidakse sind pumbata ka ilma süüdimatuks tunnistamiseta.
l
loogiliselt/ 21. mai 2018 23:43
On küll terve ning süüdiv, kui ta seda küsimust uurimiselt ning kohtult iseseisvalt küsida taipab. Vaimste hälvetega isikud peavad ennast ise ju kõige targemateks ning ilmeksimatuteks. See sell aga annab endale toimuvast ning tagajärgedest täpselt aru ning üritab´vastutuse eest osavalt välja vingerdada.
p
22. mai 2018 07:02
Pigem on meil terve pikk rida eksimatuid, sealhulgas mõnuainetega liialdavaid psühhiaatreid.
j
JuSS/ 21. mai 2018 23:29
mees on ju ilmne valevorst ja hoopleja. Või et Tartu ülikoolist? Vangla elu-ülikooli Tartu ülikooliga võrdsustada kahjuks siiski ei anna ega tohigi. Haridusministeerium ei ole kahjuks sellist õppeasutust ülikoolide hulka veel akrediteerinud.
t
Tahaks teada hoopis/ 21. mai 2018 23:15
kas need tänu kellele ta vanglast vabaks said on süüdivad?
h
21. mai 2018 23:56
Harilikult taotleb vangla administratsioon kohtult taoliste ennetähtaegset vabastamist põhjendustega, et isik kahetsevat siiralt enda poolt toime pandut, olevat kindlalt asunud paranemise teele, läbinud rea koolitusi ja sotsialiseerumise programme. käituvat eeskujulikult j.n.e. Tegelikult on administratsionid aga hädas uutele saabujatele uute kohtade leidmisega, mistõttu tuleb vanu olijaid kiiremini eest ära saata. Tänu meie omaaegsetele lapspoliitikutele, kes naivselt arvasid, et seoses pahalt sotsialismilt normaalsele turumajandusele üleminekuga vähenevat kuritegevus meil iseenesest Skandinaaviamaade tasemele, suleti meil nii odavad laager-tüüpi karistusasutused ning ka vana Patarei. Uute nõuetekohaste Eurovanglate kohad on aga hirmkallid, ühe uue vangikoha juurde ehitamise maksumus võib ulatuda kuni 100 tuhandeni (tuhandekohalise eurovangla ehitaminemaksaks ligi 100 miljonit)). Mistõttu valitseb terav kohtade puudus.
s
Sellepärast./ 22. mai 2018 12:23
Ongi vaja eriti raskete kuritegude puhul surmanuhtlust.
k
kuli/ 21. mai 2018 23:04
Pildilt juba näha, et tont on haige ja haige koht on raviasutuses või parandusasutuses.
p
21. mai 2018 22:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
Paul Padrun/ 22. mai 2018 03:11
Füüsiline karistus mõjub rohkem siis, kui seda juba lapsele anda. Juba suureks kasvanud pätti valu enam ei hirmuta.

m
Moderaator korjas ära. / 21. mai 2018 22:44
Huvitav, miks ei luba moderaator kirjutada teistest karistuse mõistmise eesmärkidest, nagu neid Tartu Ülikoolis õpetati. Sest "ümberkasvatamine" ainult vaid üks neljast karistuse põhieesmärgist.
Teiseks, miks ei tohi tutvustada USA kohtupraktika põhimõtteid selliste varem karistatud isikute isoleerimise suhtes, kes on korduvalt toime pannud raskeid isikuvastaseid kuritegusid ja seega suure ühiskonnaohtlikkusega. Ning ilmselt parandamatud.
E
!!!/ 21. mai 2018 22:38
Esitas endast väikesed valeandmeid! Mitte Tartu ülikooii vaid hoopiski vangla Eluülikooli haridus!
Teiseks peaks siin antud juhul juba selge olema, et siin küll enam mitte mingit "paranemist" ja "ümberkasvatamist" loota ei maksa. Lootusetu üritus. Antud juhul tuleks lähtuda pigem karistuse teistest põhimõttest. Mida viimasel ajal suures ümberkasvatuse tuhinas enam eriti arvestatud ei ole.
1. Ühiskonna turvalisuse tagamisest. Seega - ohtliku indiviidi ühiskonnast võimalikult kauemaks ajaks iseleerida. Loogiliselt, et raskematel juhustel kogu ülejäänud eluks. Sest teate vist isegi, mida meie vanasõna küüraka parandamise kohta ütleb. et ainult haud teatavasti.
2. Ühiskonna õiglustunde rahuldamine.
3. Hoiatav eeskuju ja näidise loomine teistele kuritegusid plaanivatele isikutele. Hoiatav meede.
Muuseas, mõnedes USA osariikides kehtivad seadused, mis lubavad korduvalt raskeid isikuvastaseid kuritegusid toime pannud ja varem karistatud isikuid ühiskonna turvalisuse huvides ka siis eluks ajaks kinni mõista, isegi siis kui nad kedagi lausa ära tapnud pole.
a
Arvamus/ 21. mai 2018 21:41
Kes sellise lux eluga harjunud, ei see vabaduses taha elada. Kunagi üks tuttav ütles, et miks tulla välja nälgima, kui seal on kõik käe-jala juures. Uut kuritegu tehes on nad teadlikud kui kaua nad priileiba süüa saavad, mõni arvestab ka eluaegsega.
j
JUHAN/ 21. mai 2018 22:57
Veerandsaja aasta eest astus kord kioski järjekorrasabas minu kadunud, siis juba üsnagi elatanud isa juurde keegi noorem mees ja küsis, et kas sa tahad, vanamees, et ma lööks sul lõualuud sisse? Mispärast siis, küsinud isa. Aga seepärast, et sügis tuleb kätte ja külmaks läheb. Et tuleb kuidagi vangasse tagasi saada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee