Maailm

Politsei leidis Malaisia ekspeaministri kodust 72 raha ja juveelidega täidetud kohvrit (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. mai 2018 21:42
Politsei saabub ekspeaministri häärberisse Kuala LumpurisFoto: Reuters/Scanpix
Malaisia endist peaministrit Najib Razaki ümbritsevad korruptsioonisüüdistused ja -skandaalid. 18. mail tema ja ta abikaasa kodus korraldatud politsereidi käigus leidsid võimud 72 kohvrit, mis olid raha ja juveele täis topitud.

Yahoo! News vahendab, et lisaks rahale ja vääriskividele oli poliitiku kodus ka lademetes kallihinnalisi disainerkäekotte. Alles eelmisel nädalal oli 64aastane Najib lootusrikas, et võib võita riigis toimunud valimised. Seda ei juhtunud ning võitjaks oli hoopiski 92aastane Mahathir Mohamad.

Läbiotsimine oli meest silmnähtavalt raputanud. Ajakirjanikele vastuseid andmast ta esialgu keeldus. Politsei ei oska esiti öeldagi, kui suur on Najibi kodust konfiskeeritud varanduse väärtus. Leidsid nad 72 reisikohvrit, mis olid täis juveele ja erinevate riikide sularaha ning tervelt 284 kastitäit Hermese, Birkini ja Louis Vuittoni kalleid käekotte.

Najibi, tema perekonda ja lähikondlasi süüdistatakse riikliku investeerimisfoni kaudu mitme miljardi dollari ebaseaduslikus kokkukrahmamises.

Najib RazakFoto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

10.05.2018
Malaisia saab maailma vanima peaministri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee