Maailm

„TAHATE UUT DIILI?“ USA 12 nõudmist Iraanile

Toimetas Greete Kõrvits, 21. mai 2018 20:18

9 KOMMENTAARI

u
USA/ 23. mai 2018 07:58
enda apsakas, kui unustasid tuumaleppesse ballistiliste rakettide arendamise keelu lisada - nüüd tehku lepe rakettide kohta ja vana tuumalepe võiks edasi kehtida, aga kus sa sellega!
ä
ätt./ 23. mai 2018 07:28
Järjekordne käratseja !Ei te tee midagi kui Hiina ja venemaa seda ei lase.Pole mõtet iga kaagutamist tõsiselt võtta.
h
Haha/ 22. mai 2018 12:47
Iraan lõpetab Nagu Saddami Iraak kui liiga palju USAd ähvardab.
Trump ei tee nalja!
h
Hihi/ 22. mai 2018 13:12
ei.Pista nüüd ninake oma peremehe tagapalgete vahele ja nuusi freedomi.
v
Võimatud nõudmised/ 22. mai 2018 12:26
1. Anda Rahvusvahelisele Tuumaenergia Agentuurile (ingl. k. lühend IAEA) täielik ülevaade Iraani senisest tuumaprogrammist. ( See on ju tehtud, kuid kuna USA "vandenõuteoreetikud" usuvad Netanyahu muinasjutte mingist programm Amaqist tuumarelvade valmistamiseks, siis isegi kui tegelikkuses kõik on antud, siis USA saab ikkagi alati väita, et Iraan varjab )
2. Lõpetada uraani rikastamine ning mitte kunagi alustada plutooniumi ümbertöötlemisega. ( Uraani rikastamise loovutamine tähendab tuumakütuse tootmise monopoli andmist väheste kätte, umbes, et sul on naftat, aga sellest bensiini ei või sina valmistada, vaid meie valmistame sulle sinu naftast sinu nafta eest )
3. Lubada IAEA inspektoritele absoluutne ligipääs mistahes asukohtadele. ( mistahes ligipääs tähendab õigust külastada usujuhi magamistuba, ning salajasi militaarsaite, seega võimatu nõudmine )
4. Lõpetada ballistiliste rakettide ehitamise programm. ( Millega siis Iraan oma sattelliite kosmosesse saadab Iisraeliga ja Saudi Araabiaga võrreldes? )
5. Vabastada vangistuses viibivad USA kodanikud ning USA partnerriikide kodanikud, kes valesüüdistuste tõttu vabaduse on kaotanud. ( valesüüdistus on ikka kõigil USA kodanikel? )
6. Lõpetada Hezbollah', Hamasi ja džihadistide rahaline toetamine. ( Hamas ja Hezbollah on poliitilised parteid, kes kaitsevad oma territooriumi suuriisraeli laienemise eest. Hezbollah kaitseb juba Liibanoni gaasivälju, millel Iisrael ei taha lasta puurida. Nimelt Liibanoni armeel ei tohi olla rakette mingi kokkuleppe alusel, sellepärast Iisraeli lennukid Liibanoni kohal rahvusvahelist õigust rikuvadki ja sellega uhkustavad )
7. Toetada Iraagi seaduslikku valitsust ning aidata desarmeerida šiiia relvarühmitused. ( Iraagi seaduslik valitsus on shiiavaimuliku Sadri ja kommunistide liidu käes. Shiiarühmitused liituvad Iraagi armeega ;) )
8. Lõpetada huthi mässuliste toetamine Jeemenis. ( mõõdukad Huti mässulised on kukutanud Saudi Araabia demokraatia toetatud verise diktaatori, ning on valmis valimistel mõõtu võtma )
9. Tõmmata väed Süüriast tagasi. ( Iraani nõustajad aitavad tappa USA ja Iisraeli toetatud mõõdukaid mässulisi, kes tahavad kukutada "verist diktaatorit" nagu Hutid on juba teinud Jeemenis )
10. Lõpetada Al-Qaida ja Talibani toetamine Afganistanis. ( Iisraeli Mossadi endine ülem Efraim Haley alJazeera intervjuus UpFronti saatele youtuubistki leitavb, on tunnistanud hoopis Iisraeli otsest toetust justnimelt alQaedale okupeeritud Golanil, Talibani aga rajas USA toetades mudzahediine Nõukogude Liidu vastu )
11. Iraani Revolutsiooniline Kaardivägi ei tohi enam toetada omaalgatuslikke relvastatud rühmitusi. ( USA tohib toetada omaalgatuslikke Süüria rühmitusi, nagu Süüria Demokraatlikud Jõud, või siis Zinki nimeline FSA fraktsioon, kes Õhtulehe uudises: "mõõdukad mässulised nüsisis lapsel pea otsast" )
12. Lõpetada agressiivne käitumine naabrite (Iisrael, Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid) suhtes. ( Iraani lennukid lendavad pidevalt Liibanon i Beirutio kohal, ning tulistavad sealt liugurpomme Iisraeli poolt okupeeritud Palestiina aladele? Iraani lennukid pommitavad pidevalt Jeemenis pumapidusid, matuseid, koole ja haiglaid, ning neid tangivad USA tankurlennukid, ning kasutatakse USA kobarlaskemoona? Taktikaga, et järgmine pomm tabab juba eelmise pommi tapetud inimeste kokku jooksnud sugulasi ja meedikuid? Iraan levitab Jeemenis koolerat ja põletab ÜRO humanitaarabi, ning pommitab süütepommidega Jeemeni põlde? )
v
vaatleja/ 22. mai 2018 09:59
Iraanil on kindlasti südikust neile nõudmistele ei öelda ja oma eluga edasi minna moel, mis riigile iseseisvuse tagab. Kas ka Euroopal ? Saab näha. Palju sõltub siin sakslastest.
u
USA teeb nalja? / 22. mai 2018 01:03
USA ütleb teistele lõpetada agressiivne käitumine? USA võiks kõigepealt eeskuju näidata ja oma agressiivne käitumine siis alles tulgu teistelt sama nõudma.
USAle tuleks sanktsioonid panna tema agressiivse käitumise eest.
t
T.Mets/ 22. mai 2018 00:46
komm oli üleval, kuid palga nimel pidi tsensor selle kustutama