Foto: Pilotes Volontaires/Facebook
Ohtuleht.ee 21. mai 2018 13:51
José Benavente ja Benoit Micolon on kaks prantslasetest pilooti, kes otsustasid oma säästud kulutada lennukile, millega päästa Vahemerel hätta sattunud migrante.
undefined Foto: Pilotes Volontaires/Facebook

Pilotes Volontaires nimelise abigrupi asutajad loodavad õhusõiduki abil märgata põgenike paate enne, kui halvim juhtub, kirjutab NBC News. Oma esimesel missioonipäeval, 12. mail, pärast õhktõusu Maltalt märkasid mehed kahte paati. Ühelt olid inimesed juba päästetud, kuid teises viibis ligi 100 abivajajat. 

Pärast kuut tundi ja sadu kilomeetreid pöördusid Benavente ja Micolon rahulolevalt tagasi Maltale. „Tänane päev oli rikas emotsioonide poolest,“ postitasid nad Facebooki loodud lehele. „Pärast kolm kuud kestnud ettevalmistust olime viimaks suutelised läbi viima esimese jälgimislennu,“ seisis sissekandes.

49aastane Benavente ütles uudisteagentuurile, et esimest korda hakkas ta mõtlema küsimusele, kuidas ühendada lennukirg ja heategevus, juba 15 aastat tagasi, mil ta esimest korda kuulis merehätta sattunud migrantidest. Lõplikult sundis teda tegudele aga foto 3aastasest Süüria poisist Aylan Kurdist, kelle surnukeha meri 2015. aastal Türgis kaldale oli uhtnud.

Olles veendunud, et ta suudab inimesi aidata, jõudis Benavente Micoloni, kellega ta oli kohtunud 2006. aastal pilootide õppustel. „Kui Jose kirjeldas mulle neid ebainimlikke tingimusi, otsustasin midagi ette võtta,“ rääkis omakorda Micolon. 

“José ja mina ostsime lennuki isiklikest säästudest, kuna rahaliste toetajate otsingutele kulunuks liialt palju aega,“ ütles Micolon. NBC Newsi andmeil maksis väikelennuki 150 000 USA dollarit.