Eesti uudised

Endises Kaagvere erikoolis õppinud noor naine leidis jõudu vanast elust välja rabeleda ja unistab psühholoogi ametist  

„Algul võtsin erikooli kui karistust, aga hiljem sain aru, et see päästis mu elu.“ (42)

Katrin Helend-Aaviku, 21. mai 2018 00:01
VAATAB TULEVIKKU: Raske lapsepõlvega Stellal oli jõudu ja tahet erikooli abiga allakäiguredelilt üles ronida. Nüüd on ta teel oma unistuste poole.Foto: Geidi Raud
„Ma ei saanud väiksena aru, kuidas saab nii olla, et ema ütleb, et armastab mind, aga ise joob ja peksab,“ räägib keerulise lapsepõlvega noor naine, kes 13aastasena varastas, suitsetas, jõi, lõikus end ja oli keskealise pedofiili seksmängukann. Aga ka nii sügavalt põhjast on võimalik välja tulla. Tema päästerõngaks sai erikooli sattumine.

Minu vastas istub noor kaunis naine. Ta on 24aastane ja tema nimi on Stella. Ta on pärit Narvast, aga kaks viimast aastat elab ja töötab Tallinnas. Kui ta räägib oma raskest, kohati võigaste detailidega lapsepõlvest, ei valgu tema suurtesse ilmekatesse silmadesse kurbuse- ega vihapisaraid. Elu on teda karastanud. Pärast seda, kui ta kümme aastat tagasi erikooli sattus, hakkas ta oma elu ise juhtima. Õiges suunas. See rada pole sile, sest kõhe minevik kergitab aeg-ajalt pead, meenutades end depressiooni ja hüpleva enesehinnanguga. Aga psühholoogiast huvituv naine teab nüüd, mis on seda põhjustanud, ning püüab möödanikuga rahu teha ja pilku kindlalt oma unistustel hoida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.10.2018
Eestis pole kunagi nii vähe lapsvange olnud
01.06.2018
„Liiga karm karistus võib last tõugata uutele õigusrikkumistele.“
27.02.2018
Erikooli tüdruk päästeti tossu täis toast, kus põles voodi
21.12.2017
Tänaval suitsetanud 16aastane sattus abipolitseinikuga konflikti – kas säärane nahaalsus on tavaline?