Maailm

TEADLANE: unustage vandenõuteooriad, Adolf Hitler suri ikkagi Berliinis  (121)

Aadu Hiietamm, 20. mai 2018, 16:40
EVA JA ADOLF: Dateerimata foto Eva Braunist ja Adolf Hitlerist on tehtud Baierimaal Berchtesgadenis, kus asus Natsi-Saksamaa juhi residents Kotkapesa.Foto: Vida Press

Ametlikel andmetel sooritas Natsi-Saksamaa juht Adolf Hitler 30. aprillil 1945. aastal Berliini punkris koos Eva Brauniga enesetapu. Sellele vaatamata liigub hulgaliselt vandenõuteooriaid, mille järgi pääses Hitler Berliinist eluga, põgenedes Argentinasse, Antarktisesse või koguni Kuu tagumisele küljele. Prantsuse teadlane Philippe Charlier kinnitas nüüd pärast Moskvas Vene riigiarhiivis hoitava Adolf Hitleri hammastega lõualuu uurimist, et see kuulub tõepoolest Natsi-Saksamaa juhile.  

 Ametlikel andmetel valisid füürer ja tema kauaaegne elukaaslane ümberpiiratud Berliinis vabasurma. 30. aprillil 1945. aastal neelasid Adolf Hitler ja Eva Braun Berliini punkris mürgitableti ning füürer lasi endale ka kuuli pähe. Laibad mässiti hiljem teki sisse ja viidi punkri lähedale aeda pommiauku. Seal valati surnukehad bensiiniga üle ja süüdati. Mõni päev hiljem, 4. või 5. mail 1945 leidsid Berliini vallutanud punasõdurid Adolf Hitleri ja Eva Brauni poolpõlenud surnukehad.

Põgenemisversioonid ringlevad siiani

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. august 2018, 09:10
USKUMATU: Tšiili valitsus soovis müüa Lihavõttesaare Hitlerile
11. mai 2018, 18:02
Hitleri päevikud: mees, kes valmistas maailma suurima võltsuudise
4. mai 2018, 21:50
DIKTAATORITE KUULSAD RELVAD: millised tulirelvad meeldisid Stalinile ja Hitlerile, millised Brežnevile?
25. aprill 2018, 17:00
Kas Adolf Hitleril oli tõepoolest Prantsusmaal poeg?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee