TEXASE KOOLITULISTAJA: Dimitrios Pagourtzis (17). Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 20. mai 2018 15:10
Reede hommikul tappis USAs Texase osariigis Houstoni lähedal Santa Fe keskkooli 17aastane õpilane Dimitrios Pagourtzis seal kaheksa õpilast ja kaks õpetajat. 13 inimest sai haavata. See oli tänavu juba 22. surma või surmadega lõppenud koolitulistamine USAs, vahendab Spiegel Online. 

Santa Fe keskkool on tohutu kompleks, mis meenutab kaubanduskeskust. Seal õpib 1400 õpilast. Üks nendest, Dimitrios Pagourtzis kandis hommikul koos isa tagant näpatud relvadega kooli tungides pikka musta mantlit. Ta avas koridoris ja seejärel kunstiklassis tule. Osa õpilasi varjus sööklasse. Dimitrios Pagourtzis avas selle ukse ja karjus: „Üllatus!“ Seejärel vajutas ta taas päästikule.

Dimitrios Pagourtzis tappis kaheksa õpilast ja kaks õpetajat. 13 inimest sai haavata. Neist mõne seisund on kriitiline. Tapetute seas on Pakistanist pärit 17aastane vahetusõpilane Sabika Sheikh, kelle õpinguid finantseeris USA välisministeerium. Kaitseinglit on põhjust tänada 16aastasel Rome Shubertil, kes sai kuuli pähe, kuid õnneks ei tabanud see elutähtsaid organeid ja ta lubati juba nelja tunni pärast haiglast välja.

Sündmuskohale kutsutud politseinikud võtsid tulistaja elusalt kinni. Dimitrios Pagourtzis tunnistas laupäeval toimunud esimesel ülekuulamisel, et kavatses sooritada enesetapu, kuid lõi paraku araks. Tulistaja rääkis veel, et jättis nii mõnegi talle meeldinud kaasõpilase teadlikult ellu, et need saaksid tema lugu teistele edasi rääkida. 

Dimitrios Pagourtzis kinnitas, et talle olid eeskujuks  Eric Harrist (18) ja Dylan Kleboldit (17), kes tapsid 20. aprillil 1999 USAs Texase osariigis Littletonis Columbine keskkoolis 12 õpilast ja ühe õpetaja ning haavasid 24 inimest. Seejärel võtsid nad endaltki elu. 

USA meedia andmetel poseeris värske koolimõrvar sotsiaalvõrgustikes musta T-särgiga, millel oli kiri „Born to Kill“ (sündinud tapma).  Kaasõpilased tunnistasid, et poleks osanud Dimitrios Pagourtzilt sellist käitumist oodata, sest ta oli rahulik noormees, kes mängis hästi jalgpalli ja kuulus kohaliku kreeka õigeusukiriku tantsurühma.

USA meedia andmetel ähvardab koolitulistajat kohtus süüdimõistmisel surmanuhtlus. USA president Donald Trump avaldas ohvrite omastele kaastunnet ning lubas taas teha kõik temast oleneva, et relvad ei satuks nende kätte, kellel neid ei peaks olema.