Kriitika alla sattunud Dieter Hanitzschi karikatuur. (Twitter)

Saksa mõjukas päevaleht Süddeutsche Zeitung avaldas teisipäeval karikatuuri Iisraeli peaministrist Benjamin Netanyahust. 85aastane teenekas karikaturist Dieter Hanitzsch kujutas teda Eurovisioni võitja Netta riietuses. Lisaks hoiab peaminister käes raketti ja ütleb: „Järgmisel aastal Jerusalemmas!“ Kohe pärast karikatuuri ilmumist hakati päevalehte süüdistama antisemitismis ning natsipropagandas.  

Kriitika paisus nii suureks, et Süddeutsche Zeitung palus vabandust ning teatas neljapäeval teenelise karikaturistiga töösuhte lõpetamisest. Toimetus eemaldas ka karikatuuri veebiväljaandest. 

Baieri liidumaa tuntumaid karikaturiste Dieter Hanitzsch leidis, et ajalehetoimetus reageeris teda vallandades üle. Ta rõhutas: „See, et toimetus palus vabandust, on nende asi. Mina seda tegema ei hakka.“

2014. aastal pälvis Hanitzsch Saksamaa eelmiselt liidupresidendilt Joachim Gauckilt esimese klassi teeneteristi. Gauck tunnustas teda karikatuuri kui kunstivormi kinnistamise eest Saksamaa Liitvabariigi demokraatlikus kultuuris. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

J
Je suis Tšchärli!  /   21:59, 21. mai 2018
Tis is Eurocaust.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis