19 kilomeetri pikkune Krimmi sild.Foto: TASS/Scanpix
Aadu Hiietamm 18. mai 2018 17:00
USA ajakirjanik Tom Rogan kutsus 15. mail nädalaajakirja Washington Examiner veebiküljel avaldatud artiklis Ukrainat puruks pommitama 19 kilomeetri pikkust Krimmi silda, mille avas samal päeval Venemaa president Vladimir Putin. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas Tom Rogani kirjutist ebakvaliteetse ajakirjanduse värdjalikuks ilminguks. Ta rõhutas, et Rogani vastu peaksid tähelepanu ilmutama korrakaitseorganid. 

Venemaa uurimiskomitee algataski neljapäeval Rogani suhtes kriminaalasja. Teda süüdistatakse üleskutsetes sooritada terroriakt. 

Rogan ütles pärast kriminaalasja algatamist, et ta ei ole süüdistusega nõus. Ta rõhutas, et austab vene rahvast ja tema ajalugu, kuid mitte praegust režiimi. Rogan lisas, et ta ei kutsunud üles hävitama silda koos seal liikuvate autodega, vaid lihtsalt muutma sellel liikumist võimatuks.

Rogan väitis Twitteri vahendusel veel, et tal oli suurepärane telefonivestlus Ukraina välisministri Klimkiniga, kelle sõnul ukraina rahvas toetab artiklit ning Ukraina tuleb appi, kui Venemaa hakkab teda erirežiimiga kolooniasse saatma.