President Kersti Kaljulaid ütles Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega kohtudes, et Eesti tunnustab ja toetab Kreekat rändega seotud väljakutsete lahendamisel, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Võime küll geograafiliselt asuda Euroopa eri nurkades, aga olles partnerid Euroopa Liidus ja liitlased NATO-s teame, et eesseisvaid väljakutseid, olgu selleks julgeolek või ränne, saab lahendada vaid ühiselt," rääkis Kaljulaid kohtumise järel.

"Kreeka on olnud Vahemere idaosa ebaseadusliku rände eesliinil ja Eesti on andnud oma panuse nii osaledes Euroopa piiri- ja rannikuvalve tegevuses kui ka võttes vastu rahvusvahelist kaitset vajavaid inimesi," lisas ta.

Kaljulaidi sõnul soovib ta oma külaskäiku Kreekasse kasutada selleks, et jagada Eesti digikogemust ja leida kahe riigi koostöövõimalusi.

Kaljulaidi visiit on olulise sümboolse tähendusega, kuna viimati toimus ametlik visiit Kreekasse pea 20 aastat tagasi.

Refereeritud artikli täistekst ERRis.

Jaga artiklit

20 kommentaari

?
???  /   12:08, 18. mai 2018
Miks? Saksamaa kutsus neid Europasse, no las siis Saksamaaise sööb seda suppi. Merkel ei suvatsenud tookord isegimitt võrdväärsete suuruste, Prantsusmaa ning Inglismaa juhtidega konsulteeridagi. Väikeses rääkimata. Nüüd aga "olgem solidaarsed"1
I
ise me valisime keskerakonna igalepoole   /   11:30, 18. mai 2018
Inimesed on eestis rumalad Ekrele peaks andma jrg võimaluse astuda inimeste kaitseks välja vaataks kuidas asjad muutuma hakkavad või loodame et laabub kõik jälle niisama? Valime ikka kas reformid või keskerakonna tagasi jrg kord eks ega nad nii pahad ka kõik seal pole :( 99 %vargaid ja 1 %ausaid) ja valime ikka nad tagasi

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis