Neiu geiparaadil ulatab vikerkaarelipu (Alar Truu)

OECD ehk Majandusliku Koostöö ja Arengu organisatsioon, mille 35 liikmesriigi hulka kuulub ka Eesti, avaldas 17. mail ehk rahvusvahelisel homofoobiavastasel päeval uuringu liikmesriikide suhtumisest LGBT-kogukonda. Eesti asub edetabeli alumises otsas, olles paremal positsioonil vaid võrreldes Türgi ja Lätiga.

Uuringut tutvustades möönab rahvusvaheline majandusorganisatsioon, et ehkki olukord on üldiselt 1980ndate aastate algusega võrreldes parem, on arenguruumi veel palju, eriti mis puudutab LGBT-inimeste kaasamist ühiskonnas. Uuring võrdlebki aastakümnete tagust suhtumist tänapäevaga. Oranž punkt (vt allpool) näitab tulemusi aastail 1981-2000.

Eestis ja Lätis on tabeli järgi hoiakud muutunud üsna vähe. Soosiv suhtumine teistsuguse seksuaalse sättumusega inimestese on kõrgeim neljas Skandinaavia riigis: Island (1. koht), Rootsi, Norra ja Taani. Nende vahele mahub kolmandale kohale ka Holland. Soome jääb esiviisikust välja, platseerudes 8. kohale.

On ka neid, kes on põhimõtteliselt küll Eestist kõrgemal kohal, kuid edasiminekut pole olnud, positiivne suhtumine on hoopis tagasikäigu teinud. Need riigid on Itaalia, Kreeka ja Tšehhi. Küllaltki suure hüppe sallivuse suunas, ehkki paar aastakümmet tagasi olid nad Eestiga sarnasel tasemel ja praegu jäävad samuti tabeli tagumisse ossa, on teinud näiteks Ungari ja Tšiili. Viimasele kohale jäänud Türgis poleks suhtumises aastate jooksul justkui midagi muutunud.

Jaga artiklit

68 kommentaari

K
Kena ju, Putin on uhke meie üle  /   18:10, 20. mai 2018
Eestlastele on USSR head ajupesu teinud, kust see mujalt ikka tuli. 50 aastat ajast maas
J
juga  /   21:24, 18. mai 2018
Eestlane olla on uhke ja hää. Üle pikema aja.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis