Maailm

KRÕMNAŠ-KIISU: kass nimega Mostik ületas Kertši silla enne Putinit (34)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. mai 2018 18:02
Kass Mostik sillal jalutamasFoto: @cat_the_most / Instagram
Kes tahab oma üritusele või tegevusele head reklaamnägu, see palgaku kass! Nõnda tegid Krimmi Venemaaga ühendava uue hiigelsilla ehitajad, kes võtsid ehitustööde maskotiks kassi nimega Mostik (Мост - sild vene k.). Mida arvab lugeja, kas nunnu kassi võtmine on kaval PR-trikk?

Kass Mostikil on Instagramis oma konto, kus kass-ehitaja tegemistel silma peal saab hoida. Sinna on 14. mail üles laetud pilt kiisust, kes uhkelt teatab: „Läbisin esimesena 19 kilomeetrit. Kõik on valmis! Homsel tseremoonial avan silla koos ehitajate ja presidendiga. Aga alates 16. maist võite ise üle silla sõita, kellega kohtuma lähete?“ küsib kass.

Tähtis kiisu figureerib ka mitmetel teistel fotodel ning asjatab pealtnäha igal pool, kus käib vilgas ehitustegevus. Kaval propaganda või lihtsalt armsa looma jäädvustamine?

Euroopa pikim sild üle Kertši väina ühendab Krasnodari kraid Krimmi poolsaarel asuva Kertši linnaga. Kolmapäeva hommikust on see rahvale avatud. Avamistseremoonial tegi esimese sõidu president Putin, otse loomulikult võimsas veoautos - kuidas siis muidu. Kuid nagu näha, jõudis kass-ehitaja Mostik presidendi šõust ette ning jalutas oma tagasihoidlikul neljal käpal silla peal esimesena.

Putin veokiroolis Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

18.05.2018
KARM: USA ajakirjanik kutsus Ukrainat Krimmi silda puruks pommitama
16.05.2018
Kertši hiigelsilla ehitas Putini hea sõbra firma
16.03.2018
Mikser tegi aastapäevaavalduse: Krimm on Ukraina!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee