2
fotot
Kass Mostik sillal jalutamas (@cat_the_most / Instagram)

Kes tahab oma üritusele või tegevusele head reklaamnägu, see palgaku kass! Nõnda tegid Krimmi Venemaaga ühendava uue hiigelsilla ehitajad, kes võtsid ehitustööde maskotiks kassi nimega Mostik (Мост - sild vene k.). Mida arvab lugeja, kas nunnu kassi võtmine on kaval PR-trikk?

Kass Mostikil on Instagramis oma konto, kus kass-ehitaja tegemistel silma peal saab hoida. Sinna on 14. mail üles laetud pilt kiisust, kes uhkelt teatab: „Läbisin esimesena 19 kilomeetrit. Kõik on valmis! Homsel tseremoonial avan silla koos ehitajate ja presidendiga. Aga alates 16. maist võite ise üle silla sõita, kellega kohtuma lähete?“ küsib kass.

Tähtis kiisu figureerib ka mitmetel teistel fotodel ning asjatab pealtnäha igal pool, kus käib vilgas ehitustegevus. Kaval propaganda või lihtsalt armsa looma jäädvustamine?

Euroopa pikim sild üle Kertši väina ühendab Krasnodari kraid Krimmi poolsaarel asuva Kertši linnaga. Kolmapäeva hommikust on see rahvale avatud. Avamistseremoonial tegi esimese sõidu president Putin, otse loomulikult võimsas veoautos - kuidas siis muidu. Kuid nagu näha, jõudis kass-ehitaja Mostik presidendi šõust ette ning jalutas oma tagasihoidlikul neljal käpal silla peal esimesena.

Putin veokiroolis (AFP/Scanpix)

Jaga artiklit

34 kommentaari

K
Kes oli esimene?  /   14:49, 18. mai 2018
"Meedialastel" on vist aeg igavaks läinud, nüüd võtavad ajaviiteks silda ületava kassi ette? Tahaksin lugeda seda uudist mis kassi varjus kajastamata jäi. See on ikka nii, et kui on valida halvamaiguline uudis oma poistest või kõndivast kassist, siis kindlasti valitakse kassiuudis.
Muide, olen kindel, et Putinil polnud see selle silla esmakordne ületamine - käis-vaatas enne paraadlikku ületamist asja üle ja kindlasti tegi seda enne Putinit tema julgestusmeeskond. Nii, et polonud see Putin sugugi mingi esmaületaja - kui töömehed-ehitajad välja jätta.
R
Reklaamiagent  /   11:18, 18. mai 2018
Ületab võimsa masinaga? Miks? Kas musta karatekavööga universaalsel imemehel ei oleks lihtsam seda teha kas näiteks matkates või veel parem - joostes? Pisikese poolmartonina. Demonstreerimaks kogu maailmale veelkord oma unikaalseid sportlikke võimeid ning mitmekesisust.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis