Riigikogu arutles neljapäevasel istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena VEB fondi raha õhkuhaihtumist. Ettekandjad pidasid vajalikuks tekkinud kahju ettevõtjatele heastada. Kelle rahakotist heastamine tuleks? Mõistagi mitte Eesti Panga toonase presidendi ega tema kolleegide kukrust. Ikka otse tavakodanike söögirahast.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid rääkis, et Reformierakond on hirmul, sest võib välja tulla, et nende vundament on laotud võõra raha pakkidest. Kui nii, siis tuleb raha nõuda neilt, kes selle endale ehituseks eraldasid.

Vandeadvokaat Indrek Leppik ütles, et ettevõtjate raha on väga lihtsalt ja labaselt ära näpatud ning seda pole siiani tagastatud. Samamoodi võtsid poliitametnikud kauboikapitalismi aegadel ära näiteks ka sundüürnike kodud. Millal siis õiglus taastatakse? Kui ettevõtjad said riiklikult mahitatud rööviga valusa õppetunni, siis koduta jäänud perepead valisid endale lipsu asemel nööri.

Leppiku sõnul on VEB fondi juhtumi puhul tegemist kõrgemal tasemel organiseeritud kuritegudega. 32 miljonit ei võtnud ära mitte umbmäärane riik ja maksumaksjad, vaid ikka konkreetsed inimesed.

Jaga artiklit

52 kommentaari

A
aga petis ja tema abilised on omad  /   12:20, 18. mai 2018
nemad hoolitsevad, pole populistid ja rügavad tööd teha nagu ullikesed kunagi.
M
Mida siin imestada?  /   08:35, 18. mai 2018
Ise varastan, ise mõistan enda üle kohut.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis