Eesti uudised

Tallinn on tulevast nädalast taas kirjanduslinn 

Linnaleht, 17. mai 2018, 16:51
„Kalambuuriõhtul“ on teiste hulgas laval kirjandusminister Mart Juur. Foto: Alar Truu
Teisipäeval algab Tallinna kirjandusfestival HeadRead, mille puhul külastavad Eestit välismaa kirjanikud ja tõusevad aupaistesse ka meie enda kirjanikud.

Nagu varasematel aastatel saab seekordki osa võtta kirjanduslikest jalutuskäikudest. Näiteks neljapäeval kell 16 algab Tammsaare majamuuseumi juurest jalutuskäik Kadriorus koos Maarja Vainoga. Korraldajad annavad teada, et kirjanduslike jalutuskäikude eripära väljendub selles, et maastiku ja seda läbiva inimese vahel tekkiv tähendus on seotud kirjasõnaga.

Neljapäeval kell 21 algab Kirjanike maja musta laega saalis „Kalambuuriõhtu“, kus esinevad Keiti Vilms, Contra, Mart Juur ja Oliver Lomp.

Kolmapäeval kella 22-ks on kõik oodatud KuKu klubisse luulediskole, kus diskoriks on Tartu kirjanik ja melomaan Berk Vaher. Natuke varem, kell 19 astuvad Kirjanike maja musta laega saalis publiku ette Vanalinna hariduskolleegiumi teatrikooli abituriendid. Seekordne kava kannab pealkirja „Nii palju on vaadata“, kõrvuti kõlavad A. H. Tammsaare ning Janar Ala, Anna Haava ja Piret Raud.

Teisipäeval kell 19 näeb aga Sõpruse kinos tasuta Simon Lavoie filmi „Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke“. Film põhineb tunnustatud Kanada kirjaniku Gaétan Soucy (1958–2013) samanimelisel ülimenukal romaanil, mis ilmus 1998. aastal ja mille on Triinu Tamm tõlkinud ka eesti keelde. Lavoie filmi on liigitatud Québeci gootikasse, tema filmikeelt on kriitikud nimetanud hüpnootiliseks ja õudusunenäoliseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee