NÕIDADE OHVER: 15aastasel albiinopoisil Pendo Sengeremal raiusid Tansaania nõiad maha parema käe. Foto: Reuters/Scanpix
Aadu Hiietamm 17. mai 2018 18:45
Lääne-Aafrikas viisid pühapäeva öösel relvastatud mehed endaga kaasa viieaastase albiinotüdruku Djéneba Diarra. Hiljem leiti mošee lähistelt tüdruku peata surnukeha, vahendab Spiegel Online. 

Kuritegu pandi toime Fana külas, 125 kilomeetrit Mali pealinnast Bamakost põhja poole. Uurijate versiooni järgi oli see rituaalmõrv. Ka Lääne-Aafrika albiinoliidu peasekretär Mamadou Sissoko on pärast sündmuskohal käimist uurijatega sama meelt. Djéneba Diarra oli albiino ehk nii-öelda valge neeger, kellel geneetilistel põhjustel puudub silmades, nahas ja juustes täielikult või osaliselt värvipigment.

Seetõttu elavad albiinod Mustal Mandril pidevas surmahirmus ning ikka ja jälle tuleb sealt uudiseid, mis räägivad rituaalsetel eesmärkidel röövitud ja mõrvatud albiinodest.

Djéneba Diarra rituaalmõrv vallandas Fana külas rahutused. Protestiks süütasid külaelanikud kohaliku politseimaja. Politseinikele heideti ette, et nad ei kaitse külaelanikke piisavalt. Albiinoliidu peasekretär Mamadou Sissoko peab võimalikuks, et värske rituaalmõrv on seotud eelseisvate presidendivalimistega, mis toimuvad Malis 29. juulil. 

Malist on pärit tuntud laulja Salif Keita, kes on samuti albiino. Seetõttu nõuab ta juba aastaid Aafrika albiinodele paremat kaitset.   

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

Arhivaar 18. mai 2018 11:44
No kui ikka on tegemist vanaaja traditsioonidega, siis ei peaks nii hukkamõistvalt suhtuma. Meil on ju ka Vabaõhumuuseum?
to Athivaar 18. mai 2018 16:29
aga need traditsiooni inimesed tahavad vägisi EU-ss tulla, olgu seal ja tehku mis tahavad, mitte EU-s
??? 18. mai 2018 11:24
Kas asja ei tuleks nimetada mitte pigem kohalikuks, Aafrika rassismiks?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS