Maailm

RITUAALMÕRV: Malis võeti pea maha väiksel albiinotüdrukul (21)

Aadu Hiietamm, 17. mai 2018, 18:45
NÕIDADE OHVER: 15aastasel albiinopoisil Pendo Sengeremal raiusid Tansaania nõiad maha parema käe. Foto: Reuters/Scanpix
Lääne-Aafrikas viisid pühapäeva öösel relvastatud mehed endaga kaasa viieaastase albiinotüdruku Djéneba Diarra. Hiljem leiti mošee lähistelt tüdruku peata surnukeha, vahendab Spiegel Online. 

Kuritegu pandi toime Fana külas, 125 kilomeetrit Mali pealinnast Bamakost põhja poole. Uurijate versiooni järgi oli see rituaalmõrv. Ka Lääne-Aafrika albiinoliidu peasekretär Mamadou Sissoko on pärast sündmuskohal käimist uurijatega sama meelt. Djéneba Diarra oli albiino ehk nii-öelda valge neeger, kellel geneetilistel põhjustel puudub silmades, nahas ja juustes täielikult või osaliselt värvipigment.

Seetõttu elavad albiinod Mustal Mandril pidevas surmahirmus ning ikka ja jälle tuleb sealt uudiseid, mis räägivad rituaalsetel eesmärkidel röövitud ja mõrvatud albiinodest.

Djéneba Diarra rituaalmõrv vallandas Fana külas rahutused. Protestiks süütasid külaelanikud kohaliku politseimaja. Politseinikele heideti ette, et nad ei kaitse külaelanikke piisavalt. Albiinoliidu peasekretär Mamadou Sissoko peab võimalikuks, et värske rituaalmõrv on seotud eelseisvate presidendivalimistega, mis toimuvad Malis 29. juulil. 

Malist on pärit tuntud laulja Salif Keita, kes on samuti albiino. Seetõttu nõuab ta juba aastaid Aafrika albiinodele paremat kaitset.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee