Krimi

Armastus sinihallitusjuustu vastu viis Tartu mehe kohtu ette (12)

Ohtuleht.ee, 17. mai 2018, 15:24
KURJA JUUR: just selline juustukäntsakas sai turofiil Hannesele saatuslikuks.Foto: SELVER
Kui Jean Valjean sattus "Hüljatutes" sunnitööle, kuna varastas pätsi leiba, siis Tartu mees Hannes (46) otsustas saatusega mängida sinihallitusjuustu varastades.

Iseenesest polnud Selveri riiulil Hannesele silma hakanud võluv Dorblu juustukolmnurk kõige väärtuslikum - hind 1,79 eurot, aga Hannesele ilmselt sinihallitusjuust maitses. Nii ta haaraski riiulilt juustu, kooris ta kiirelt kilest välja ja pistis korraga suure osas 100 grammisest käntsakast nahka.

Samal teemal

See jäi silma kaupluse turvameestele, kes krabasid juustuarmastaja kinni ja kutsusid välja politsei. Juustusõbral ei vedanud ka seepärast, et kihk juustu järgi tabas teda laupäeva pärastlõunal. Seetõttu pidi ta kaks ööd veetma Tartu arestikambris. Alles esmaspäeval pääses ta juustusöömise eest kohtu ette karistust saama. 

Kohtus selgus, et Hannesele pole juustuvargus esimene poest tasumata lahkumine. Kõigest kuu varem üritas Hannes täpselt samast Selverist ära ajada kuus eurot maksnud Laua viina. Ka siis jäi ta vahele. Varastatud viinapudelist sai alguse tema kriminaalkaristuste register, seni oli ta pääsenud väärteomenetlustega. Tõsi, karistus oli leebe - kuu tingimisi.

Teisel korral polnud kohus enam nii armuline ja saatis mehe hoopis 85 tunniks ühiskasulikku tööd tegema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee