Eesti uudised

Näitleja hädas sandaalidega 

Kirsti VAINKÜLA , 10. jaanuar 2000 00:00
TAHAB OMA RAHA TAGASI: Mati Rebane Vanalinnastuudio S<caron>vejkina.Foto: Kalju Suur/ETV fotoarhiiv
Seebiseriaalis "Kired" kinnisvaraärimeest mängiv näitleja Mati Rebane veab juba pool aastat poja 150krooniste jalatsite pärast kingakauplusega vägikaigast.

"Mati Rebane tuli poodi sisse ja hakkas hirmsasti sõimama. Ma ei saanud kohe aru, milles asi. Mõtlesin pärast, et kui ta selle seriaali ära solgib, siis ega ta tegelikuski elus suurt parem ole," räägib Pääskülas Vabaduse puiestee ääres asuva kingapoe juhataja Merike Reints.

150kroonised sandaalid katki

Põhjus, miks endine Vanalinnastuudio näitleja Mati Rebane poodi sõimlema tuli, ulatub augustikuusse. Nimelt ostis näitleja Rebane oma 7aastasele pojale vahetult enne kooli allahinnatud, 150krooni maksnud ortopeedilised täisnahast sandaalid.

Et aga kuu aega hiljem tulid jalatsite pealsed lahti, läks näitleja poodi tagasi.

"Läksin tõesti," tunnistab Rebane. "Sandaalidel on ju pooleaastane garantiiaeg. Palusin vahetust või raha tagasi. Ei antud. Hakkasid hoopis keerutama, et allahinnatud jalanõudel pole garantiid. No kus! Öeldi, et poiss tegi jalatsid ise katki, pood pole milleski süüdi," on seebiseriaali "Kired" üks osatäitja näitleja Rebane rohkem kui vihane.

Põhimõttekindla inimesena ta asja niisama ei jätnud, nõudis sandaalidele kallist ekspertiisi ja saigi selle. Paraku tegi Nora Kasemaa Ekspertiisibüroo kolme päevaga kindlaks, et jalatsid on katki läinud ostja süül.

Ise jalatsipoele võlgu

"Mina polnud eksperdiga nõus. Võtsin siis need jalanõud ja viisin tarbijakaitseameti ekspertiisibüroosse. Oktoobris viisin, aga siiani pole vastust saanud. Ei tea, mida nad seal nii kaua teevad?" on nii lapse jalatsitest kui rahast ilma jäänud Rebane nördimust täis. Ja mitte ainult - jalatsipaari pärast käiv jant on ta koguni kingakaupluse ees võlglaseks teinud.

"Pood nõuab minult 300 krooni! Nii palju olevat ekspertiis maksma läinud. Saadavad mulle kirju koju ja ähvardavad, et annavad asja "kõrgematele instantsidele" arutada," räägib Rebane. Ega kavatsegi ekspertiisiraha ära maksta.

"Andku instantsidesse!" on Rebasel kauplusega kraaklemisest kõrini. "Ostsin poisile juba ammu uued kingad. Ta ei saa ju koolis sokkides ringi joosta."

Kingapoe juhataja on aga omakorda õnnetu. "Ma saan aru küll, et ta on näitleja, tuntud inimene, ja klient kui kuningas. Aga et niimoodi käituda!? Ta võiks vähemalt selle 300 krooni ekspertiisiraha ära maksta," on Reints näitleja Mati Rebasega maadejagamisest samuti tüdinenud.

"Ega ta ainus ole. Meil siin üks inimene tuleb alati paar päeva enne kingade garantiiaja lõppemist ja näitab oma kulunud kingi. Nõuab, et vahetage välja - poe süü. Ja millegipärast annab tarbijakaitseameti ekspert ostjale alati õiguse. Oleme sellele inimesele juba kolm korda uue kingapaari andnud," nendib kingapoe õnnetu juhataja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee