Eesti uudised

VAATA: need on Eesti parimad reisivideod! (16)

Sten-Erik Unt, 17. mai 2018, 14:30
Mentawai reisivideo Priidu Null
Eesti suurim reisivideote konkurss näitas meie videoloojate meisterlikku taset. Õhtulehe ja Estraveli korraldatud konkursile saadetud 91 võistlustöö hulgast valis žürii võitjaks Priidu Nulli Indoneesias Mentawai saartel filmitud reisivideo, publikuhääletusel kogus kõige enam hääli Kert Kalviku Kreeka saare Zakinthose puhkusevideo. “Seda, et Eesti inimesed armastavad maailma avastada, teadsime Estravelis juba ammu, aga et nad ka niivõrd andekad videomeistrid on, tuli suure üllatusena,” kommenteeris tulemusi žüriiliige Airi Ilisson-Cruz. Õhtulehe esindaja Sten-Erik Unt lisas, et rõõm on näha, et meie hulgas on nii palju laiemale üldsusele tundmatuid videomeistreid, kelle loomingut kannatab võrrelda videomaailma tipptegijatega.

Žürii (Õhtuleht, Estravel, Juhani Särglep,  poolt esikohale valitud video autor Priidu Null võitis oma videosarjaga kõigi žüriiliikmete südamed – viiest žüriiliikmest neli hindas tema Mentawai saarestikus filmitud videot esikoha vääriliseks. Žürii esindajad tõid välja, et kuigi võitjaks valiti üks konkreetne video, siis Priidu Null esitas konkursile mitu tööd ja kogu sari oli ühtlane, korralikult tehtud, vaheldusrikas ja läbimõeldud, samas kindla formaadiga ja on näha, et inimene on hingega asja juures.

Publikuhääletusel kogus kõige enam punkte kuulmispuudega videomeister Kert Kalvik, kes tõestas, et tänapäeva tehnika abil ja oma andeid rakendades on võimalik igaühel oma reisidest mälestuseks tõeliselt vahvaid videoid luua. “Teisele kohale tuli rahvahääletusel aga hoopis siseturismi video, seega puhkamiseks ja hea videomaterjali saamiseks ei pea tingimata kaugele sõitma,” sõnas Ilisson-Cruz.

Eesti parimad reisivideod žürii hinnete alusel:

1. koht – Priidu Null
2. koht – Georg Tulver
3. koht – Rene Küüsvek  

Rahvahääletuse võitjad:

1. koht – Kert Kalvik 
2. koht – Roland Teeäär
3. koht – Mia Lotta Luise Marquardt

Võidutööde ja kõigi osalenud reisivideotega saab tutvuda aadressil https://konkurss.ohtuleht.ee 

Peaauhinna ehk žürii poolt esikohale valitud võitja saab valida 114 Turkish Airlinesi sihtkoha hulgast ja minna koos sõbraga reisile uut videoinspiratsiooni koguma. Teise koha võitja saab auhinnaks Playluggage kohvri. Rahvahääletusel esikohale tulnud video autor saab auhinnaks Photopointi poolt välja pandud DJI drooni Mavic Air. Lohutusauhinnad antakse välja ka žürii hinnangul kolmandaks ja rahvahääletusel teiseks ning kolmandaks tulnud videote autoritele.

Žüriisse kuulusid professionaalsed videomeistrid Juhani Särglep ja Roman “Vanaisa” Neimann, Airi Ilisson-Cruz Estravelist, Jürgen Veerme Photopointist ja Sten-Erik Unt Õhtulehest.

16 KOMMENTAARI

k
Kaameramees 20. mai 2018, 09:03
Täiesti mõttetud videod. Ainuke võiduvideo pluss on lugu, mis mulle isiklikult meeldib. Muus osas ei ole mitte midagi märkimisväärset, mida üks reisisellist drooni/kaameraomanik ja natukenegi töötlusprogrammi tundev inimene valmis ei võiks meisterdada.
e
Edevuse laat 18. mai 2018, 17:27
Tegemist ei ole ju REISIVIDEOGA, vaid PUHKUSEVIDEOGA - nendel kahel ei tohiks ju olla intelligentsel inimesel raske vahet teha?
Reisimine on ikk...
(loe edasi)
Loe kõiki (16)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee