Eesti uudised

GALERII | Raudteeületus Tartu moodi: tõkkepuu asemel turvamees (10)

Asso Ladva, 17. mai 2018 12:53
Tartus raudtee ülesõidukohtadel liiklusreguleerijad, sest valgusfoorid rikkis Tags: Tartus raudtee ülesõidukohtadel liiklusreguleerijad, sest valgusfoorid rikkisFoto: Aldo Luud
Kolmapäeval Tartu raudteejaama juhtimiskeskuse põlengus hävinud kaablid ei häiri mitte ainult raudteeliiklust, vaid ka Tartu linnaelu: raudteeülesõitude tõkkepuud püsivad jonnakalt üleval ja liiklust reguleerivad turvamehed.

Näituse tänava ülesõidul askeldavad raudteelased tarivad autost välja stopp-märgi, lisaks kinnitavad tõkkepuu juurde sildi: „Foorid ei tööta“. Päikesepaistel tumedas vormis turvamees paneb manööverveduri liikumise ajaks autoliikluse seisma. Sarnane pilt avaneb Kesk kaare tänaval, ehkki seal on turvamees aktiivsem ja vehib julgustavalt pea kõikidele autodele.

USS Security turvamehed on korralikult koolitatud, ajakirjanikule ütlevad nad kui ühest suust: „Ma olen praegu tööl ja ajakirjandusega ei räägi.“

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar manitseb Tartu autojuhtide tähelepanelikkusele, sest tõkkepuud ei tööta: „Palume Tartu kandi liiklejatelt erilist tähelepanu raudtee ületamisel kuni liiklusjuhtimissüsteemi taastamiseni.“ Ta lisab, et töö käib praegu võimalikult kiire tavaolukorra juurde naasmise nimel.

Samal teemal

18.05.2018
Kes mahub asendusbussi? Tartu ümbruses on rongisõitjatel segased ajad
17.05.2018
Minevikus tagasi: Tartu piirkonna rongiliiklust juhitakse käsitsi
16.05.2018
Rongiliiklus Tartus on taastunud, kuid rongid hilinevad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee