Tartus raudtee ülesõidukohtadel liiklusreguleerijad, sest valgusfoorid rikkis Tags: Tartus raudtee ülesõidukohtadel liiklusreguleerijad, sest valgusfoorid rikkisFoto: Aldo Luud
Asso Ladva 17. mai 2018 12:53
Kolmapäeval Tartu raudteejaama juhtimiskeskuse põlengus hävinud kaablid ei häiri mitte ainult raudteeliiklust, vaid ka Tartu linnaelu: raudteeülesõitude tõkkepuud püsivad jonnakalt üleval ja liiklust reguleerivad turvamehed.

Näituse tänava ülesõidul askeldavad raudteelased tarivad autost välja stopp-märgi, lisaks kinnitavad tõkkepuu juurde sildi: „Foorid ei tööta“. Päikesepaistel tumedas vormis turvamees paneb manööverveduri liikumise ajaks autoliikluse seisma. Sarnane pilt avaneb Kesk kaare tänaval, ehkki seal on turvamees aktiivsem ja vehib julgustavalt pea kõikidele autodele.

USS Security turvamehed on korralikult koolitatud, ajakirjanikule ütlevad nad kui ühest suust: „Ma olen praegu tööl ja ajakirjandusega ei räägi.“

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar manitseb Tartu autojuhtide tähelepanelikkusele, sest tõkkepuud ei tööta: „Palume Tartu kandi liiklejatelt erilist tähelepanu raudtee ületamisel kuni liiklusjuhtimissüsteemi taastamiseni.“ Ta lisab, et töö käib praegu võimalikult kiire tavaolukorra juurde naasmise nimel.