Eesti uudised

FOTOD ja VIDEOD | Kaljulaid kohtub Kreekas riigi presidendi ja peaministriga (9)

Toimetas Silja Ratt, 17. mai 2018 12:07
Foto: Presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid sõitis kolmapäeva õhtul Kreekasse ametlikule visiidile, kus kohtub neljapäeval ja reedel presidendi ja peaministriga, külastab Frontexi staapi ning kohtub kohalike digivaldkonna esindajatega.

Neljapäeval kohtub president Kaljulaid Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega ja teeb koos Kreeka riigipeaga ühiselt pressiavaldused. Planeeritud on ka kohtumine Kreeka parlamendispiikri Nikolaus Voutsisega. Sama päeva õhtul külastab riigipea idufirmade keskust Orange Grove, kus tutvustab Eesti e-riiki ja digiühiskonda.

Reedel kohtub president Kaljulaid Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega ning opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning osaleb Eesti õigeusu kirikute kuplite näituse avamisel Bütsantsi muuseumis.

President Kersti Kaljulaidi saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone, politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ning tarkvaraettevõtte Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Oma kolmapäevahommikuses Twitteri postituses säutsus Kaljulaid, et kuigi Eesti ja Kreeka asuvad geograafiliselt teineteisest kaugel, on neil siiski mõndagi ühist. Lisaks saame me Kaljulaidi sõnul mitmeid väljakutseid paremini koos lahendada.

Samal teemal

18.05.2018
FOTOD | President Kaljulaid kohtus Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega
17.05.2018
KALJULAID: Eesti toetab Kreekat rändega seotud väljakutsetes
17.05.2018
Stilist: näen hunnikut vigu, mida president Kaljulaidi stilistid igapäevaselt teevad
17.05.2018
FOTO | Kreeka president hindas Kersti Kaljulaidi säärejooksu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee