Laadin videot...
16
fotot

President Kersti Kaljulaid sõitis kolmapäeva õhtul Kreekasse ametlikule visiidile, kus kohtub neljapäeval ja reedel presidendi ja peaministriga, külastab Frontexi staapi ning kohtub kohalike digivaldkonna esindajatega.

Neljapäeval kohtub president Kaljulaid Kreeka presidendi Prokópis Pavlópoulosega ja teeb koos Kreeka riigipeaga ühiselt pressiavaldused. Planeeritud on ka kohtumine Kreeka parlamendispiikri Nikolaus Voutsisega. Sama päeva õhtul külastab riigipea idufirmade keskust Orange Grove, kus tutvustab Eesti e-riiki ja digiühiskonda.

Reedel kohtub president Kaljulaid Kreeka peaministri Aléxis Tsíprasega ning opositsiooniliider Kyriakos Mitsotakisega. Lisaks külastab riigipea Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti (Frontex) staapi Pireuse sadamas ning osaleb Eesti õigeusu kirikute kuplite näituse avamisel Bütsantsi muuseumis.

President Kersti Kaljulaidi saadavad Kreeka visiidil siseminister Andres Anvelt, riigikogu liikmed Hanno Pevkur ja Oudekki Loone, politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas ning tarkvaraettevõtte Mooncascade ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Oma kolmapäevahommikuses Twitteri postituses säutsus Kaljulaid, et kuigi Eesti ja Kreeka asuvad geograafiliselt teineteisest kaugel, on neil siiski mõndagi ühist. Lisaks saame me Kaljulaidi sõnul mitmeid väljakutseid paremini koos lahendada.

Jaga artiklit

9 kommentaari

M
Miks  /   22:39, 17. mai 2018
Sa haige jumal?
N
nii  /   21:50, 17. mai 2018
Vennaliku Eesti pensionärid ei unusta vennaliku Kreeka pensionäre ja annavad neile viimase, et nood jõuaksid välibasseine ehitada, et mitte liigselt palava ilma käes kannatada. Vastu loodame kunagi helges tulevikus küttepuid saada.

Päevatoimetaja

Kristel Veerus
Telefon 51993733
kristel.veerus@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis