Film

Suurfilmi „Tõde ja õigus” võtteplatsil peab toime tulema temperamentsete lehmadega (2)

Ohtuleht.ee, 17. mai 2018, 12:02
"Tõde ja õigus" Kuvatõmmis/YouTube
Tänases "Vikerhommikus" oli külas režissöör Tanel Toom, kes rääkis suurfilmi "Tõde ja õigus" telgitagustest. Eesti vabariigi 100 aasta juubeliks valmiv film jõuab kinodesse järgmisel aastal.

Eelmisel nädalal ilmus ka esimene teaser, mis annab filmist juba natukene aimu. Tanel sõnab, et päris treileriga tegu veel ei ole. "Treiler tuleb sügisel, kus saab rohkem maitset."

Samal teemal

"See on võimas raamat, üritame ikkagi vastavalt materjalile ka seda lugu esitada. Loomulikult me tahame teha võimast värki, et see oleks nii emotsionaalselt kui visuaalselt meeldejääv ja sama eepiline, kui raamat," räägib Toom.

Tanel tõdeb, et "Tõe ja õiguse" tegemine ja võttepäeva algusest lõpuni saamine ei ole meelakkumine. "Filmitegemine on pidev loominguliste probleemide lahendamine. Sa ei tea kunagi hommikul, mis kõik võib päeva jooksul platsil juhtuda ja takistada filmi tegemist või sellise kaadri saavutamist, mida oled pikalt mõelnud ja tahtnud."

Kuigi ilmaga on siiani hästi läinud, on näiteks juhtunud, et keset päeva hakkas rahet sadama. Ka mõnel lehmal on halb tuju olnud. "Keeldub koostööd tegemast või vaatab lihtsalt kaamerasse mitu duublit järjest. Siis kolistad kõrval pannidega," räägib Toom, et võtetel juhtub ka asju, mille peale ei oskakski tulla.

2 KOMMENTAARI

t
tundub ju kuidagi pskfilm olema nagu mingi iirimaafilm 17. mai 2018, 12:47
kohe ümber teha rohkem eestimaa moodi nagu olid näiteks ukuaru ja körboja peremees
n
njaa 17. mai 2018, 12:14
lugesin alul, et "dementse lehmadega". Õnneks lugesin valesti. Temperamentsed on aga ilmselt liiga palju cocakoolat ja valget suhkrut manustanud. Pange nad taimetoidu dieedile.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee