Eesti uudised

Ammoniaagilekke päästetööd on lõppenud!

ÕL VIDEO JA FOTOD | Paljassaare sadamas on ammoniaagileke, päästjad läksid kohale suurte jõududega (12)

Liis Vaksmann, Video | Teet Malsroos, 17. mai 2018, 10:45
Foto: Teet Malsroos
Täna hommikul alates kella kümnest on Põhja-Tallinnas näha kihutamas mitut kiirabi- ja päästeautot, sireen peal. Kohapeal olevad päästetöötajad on selgitanud välja, et ühe sadama territooriumil oleva hoone sees on ammoniaagileke.

Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht Jane Gridassov ütles, et kell 9.49 teatati häirekeskusele, et Paljassaare tee 30 on ammoniaagi leke. Hetkel on tuvastatud, et leke asub sadama territooriumil asuva hoone sees. "Ammoniaagileke asub territooriumil asuva hoone kompressoriruumis, mida kasutatakse hoone külmutusseadmetes," selgitas Gdidassov.

"Hetkel on leke keemiapäästemeeskonna poolt peatatud. Sadama territooriumil ja sellest väljaspool aine ohtlikku kontsentratsiooni ei ole. Siiski soovitame ennetavalt hoida piirkonnas uksed- aknad suletud ja võimalusel vältida piirkonnas liikumist," rääkis Gridassov ning viitas, et hetkel toimuvad kohapeal tegevused lekke lõplikuks sulgemiseks ja ohutuse tagamisega.

Samuti kontrollib politsei territooriumil hooneid. "Kõik inimesed olid hoonetest väljas ja keegi evakueerimist ei vajanud. Ka pole keegi kannatada saanud," sõnas Gridassov.

Pärastlõunal sündmuskohal läbi viidud mõõtmiste tulemustena ütles Gridassov: "Saame kinnitada, et väljaspool hoonet inimeste elule ja tervisele ohtu ei ole."

Sündmusele reageerisid nii Kesklinna, Kopli, Pirita kui Lilleküla päästekomandode päästjad kui komandode päästetehnika.

Kohapeal viibinud fotograafi sõnul on Paljassaare sadama territooriumil mitu kiirabiautot kui päästemasinaid, mida saabub järjest juurde. Territooriumilt ei ole aga keegi nendest välja tulnud.

Kella 11.20 ajal saabus sündmuskohale ka kiirabiarst ning kella 11.33 ajal sõitsid kohale lisaks kohapeal olevale kiirabilbrigaadidele kaks kiirabiautot, millest üks vedas endaga järgi järelhaagist kirjadega "kiirabi katastroofivaru".

Foto: Teet Malsroos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee